spravy.sk spravy.sk

Komisári Vettelovi pribalili aj dva trestné body, po pretekoch bol totálne napálený (VIDEO)
zdroj: screenshot/FOM

Komisári Vettelovi pribalili aj dva trestné body, po pretekoch bol totálne napálený (VIDEO)

Sebastian Vettel dostal za obmedzenie Lewisa Hamiltona päť trestných sekúnd, kvôli ktorým prišiel o svoje kanadské víťazstvo. Komisári jeho manéver neakceptovali a podľa nich nebol v súlade s pravidlami.

"Auto číslo 5 vyšlo v tretej zákrute mimo trate, vo štvrtej zákrute sa potom nebezpečným spôsobom vrátilo a auto číslo 44 prinútilo vyjsť mimo trate," konštatovali komisári. "Auto číslo 44 muselo zvoliť úhybný manéver, aby predišlo kolízii."

Päť trestných sekúnd však nebolo všetko: Vettel okrem toho dostal aj dva trestné body a za posledných dvanásť mesiacov ich má už sedem. Ak by ich nazbieral dvanásť, dostal by zákaz štartu v pretekoch.

"Nie, nie, nie chlapci. Nie, nie, nie," hlásil Vettel do vysielačky. "Takto nie. Takto nie. Nie, nie, nie. Vážne, veď to musí byť absolútne slepý človek, ktorý si myslí, že prejdem cez trávu a potom auto udržím pod kontrolou. Mal som šťastie, že som netrafil múr. Kde do pekla som mal ísť? Toto nie je správne, poviem vám, toto nie je fér. Ale boli tu skvelí ľudia, boli to skvelé preteky. Grazie ragazzi."

Inžinier Vettela pochválil a pripomenul mu, že na trati ten boj vyhral: "A to je najdôležitejšie. Grazie mille. Tvoju snahu si veľmi vážime. Ostaň pokojný."

"Nie, neostanem pokojný," odvetil štvornásobný majster sveta. "Toto nie je fér. Toto jednoducho nie je fér. Som nahnevaný a podľa mňa viete, prečo. A mám právo byť nahnevaný. Nestarám sa o to, kto čo povie..."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kanada

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac