spravy.sk spravy.sk

Vettel prišiel na pódium len na znak rešpektu k súperom
zdroj: TASR/AP

Vettel prišiel na pódium len na znak rešpektu k súperom

Dlho to vyzeralo tak, že Sebastian Vettel po skončení Veľkej ceny Kanady nenávratne zmizne v zákulisí. Zo svojho auta vystúpil na nezvyčajnom mieste, nedorazil až pod pódium a odišiel do zákulisia motorhomu Ferrari. Po chvíli sa však vrátil a absolvoval pódiový ceremoniál.

"Auto som odstavil v parc fermé," konštatoval Vettel. "V inom parc fermé - v takom, ktoré nie je pre jazdcov z top 3 - a potom som odišiel na preváženie. Následne som v určitom okamihu nechcel absolvovať vôbec nič z toho, čo sa následne malo diať."

"Bol som veľmi podráždený, pochopiteľne nahnevaný a sklamaný, ale asi každý chápe, prečo. Avšak prísť na pódium bolo aj o tom, aby som preukázal rešpekt Lewisovi, Charlesovi a aj zástupkyni Mercedesu (Hamiltonova inžinierka pre pohonnú jednotku Marga Torresová, pozn. red.)."

"Určite to nebolo miesto, kde by som chcel byť. V tom okamihu som chcel jednoducho zmiznúť. A aj to, že tu teraz sedím na tejto tlačovke, nie je moja slobodná vôľa, ale musím tu byť," povedal Nemec.

Štvornásobný majster sveta vzápätí vysvetlil aj to, prečo sa na pódiu zastal Hamiltona a nechcel, aby na neho ľudia bučali. "S Lewisom to totiž nič nemalo. Pochopiteľne chápem, že ľudia neboli spokojní a ani ja s takýmito rozhodnutiami nie som spokojný."

"S Lewisom to však nič nemalo a nebolo príjemné počuť to bučanie, tak som do toho vstúpil. Je mi ľúto, že som prerušil jeho odpoveď, ale odjazdil skvelé preteky, dostal ma pod veľký tlak a fakt som si to užil. Navzájom sa mimoriadne rešpektujeme a s ním to nič nemalo," dodal Sebastian Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac