spravy.sk spravy.sk

Rosberg naložil Vettelovi: Absolútne plne zaslúžený trest
zdroj: Nico Rosberg/Twitter

Rosberg naložil Vettelovi: Absolútne plne zaslúžený trest

Väčšina zástupcov motoristickej obce sa po Veľkej cene Kanady postavila na stranu Sebastiana Vettela a tvrdila, že nemal byť potrestaný. Ak by sa tak nestalo, boli by sme svedkami napínavého a pravdepodobne parádneho súboja s Lewisom Hamiltonom. Päť trestných sekúnd to však znemožnilo.

Nie každý však zdieľa rovnaký názor; majster sveta z roku 2016 Nico Rosberg je naopak presvedčený o tom, že trest pre Vettela bol absolútne zaslúžený. Na trať sa podľa neho vôbec nemusel vrátiť takýmto nebezpečným spôsobom. Uviedol to vo videu uverejnenom na YouTube.

"Vettel kričal: 'Mal som špinavé pneumatiky, nemal som nad autom kontrolu, kde som akože mal ísť? Mal som problém ukontrolovať auto a Lewisa som nevidel'," zacitoval Rosberg slová svojho krajana. "OK super, ale Lewis tam bol tiež. Dané pravidlo hovorí o tom, že keď vyjdete mimo trate, musíte sa na ňu vrátiť bezpečne."

"Vettel to prešiel krížom a myslím si, že ľahko mohol nechať viac priestoru - a hlavne v poslednej fáze toho všetkého, keď už Lewis začal brzdiť. Ľahko tam mohol nechať viac miesta, ale nenechal. Išiel doprava a vzápätí ešte ďalej doprava, pričom Lewisovi nenechal takmer žiadne miesto. Lewis to vnímal ako nebezpečnú situáciu, pretože Vettel prichádzal viac a viac k múru, takže musel zvoľniť."

"Záznam som si pozrel mnohokrát. Ak by tam Lewis ostal, tak by skončil v múre, pretože Vettel išiel čoraz ďalej a ďalej doprava. Už to tam bolo také tesné, že Lewis by trafil buď Vettela alebo múr. Je teda celkom jasné, že to bohužiaľ bol nebezpečný návrat na trať. Také je pravidlo. Na trať sa musíte vrátiť bezpečne a tak to jednoducho je. Trest bol v tomto prípade zaslúžený," skonštatoval bývalý pretekár Mercedesu.

Nico sa o všetkom pozhováral aj s otcom Kekem, podľa ktorého to bolo 60:40. Tých 60 je za trest a 40 proti. Ale prečo je proti "až" 40? "Nuž lebo nad autom nemal kontrolu a nemohol to zvládnuť lepšie," odvetil Keke Rosberg. "Mal špinavé pneumatiky, prichádzal z trávy a podobne."

Nico však tieto slová neakceptoval: "OK, to viem, ale čo s tým? Aj tak sa musíte vrátiť bezpečne. Ak auto nemáte pod kontrolou, tak sa bezpečne nevraciate. Takto to je. Trest bol zaslúžený. To, že nad autom nemal kontrolu, mal špinavé pneumatiky a Lewisa nevidel, nie je dobrá výhovorka. Bohužiaľ nie. Trest je plne zaslúžený. Absolútne plne zaslúžený trest."

Vettela to natoľko rozčertilo, že vo vysielačke bol poriadne hlučný a emócie ním lomcovali aj po vystúpení z auta. "Sťažoval sa do vysielačky, čím nemôže ovplyvniť absolútne nič. Len sa sťažoval a sťažoval, a to všetko namiesto toho, aby sa koncentroval na prekliatu jazdu a získal tých päť sekúnd k dobru. Veď už bol na odstupe 3,3 sekundy."

"Do pekla! Veď sa koncentruj a daj tam tie kolá. Naďalej máš šancu vyhrať to. Toto bola opäť raz Vettelova slabina. Má veľmi silné sebavedomie a vždy si myslí, že je v práve. Vždy chce viniť ostatných a v takýchto okamihoch stratí koncentrovanosť, takže z nich nevyťaží maximum."

"A potom po pretekoch, všetky tie gestá a komentáre bez rešpektu: komisárov označil slepými a všetky tieto veci. Nebolo to potrebné," dodal Nico Rosberg.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kanada

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac