spravy.sk spravy.sk

Villeneuve o Vettelovom treste: Trápne. Veľmi, veľmi trápne.
zdroj: TASR/AP

Villeneuve o Vettelovom treste: Trápne. Veľmi, veľmi trápne.

Hlavnou udalosťou nedeľnej veľkej ceny na okruhu Gillesa Villeneuva bol päťsekundový trest pre Sebastiana Vettela. Ihneď po skončení pretekov, keď Vettel postával pred podobizňou Gillesa, sa začalo hovoriť o tom, že tento pretekár by bol počas svojej kariéry trestaný asi neprestajne. Ale vtedy bolo všetko iné.

Čo na to všetko hovorí jeho syn Jacques? Aký má názor na udelený trest? "Trápne. Veľmi, veľmi trápne," odpovedal Kanaďan na otázku Motorsport-Magazin.com. "Keď som to videl, tak som si okamžite spomenul na Monako 2016 a situáciu, ako Lewis po šikane vytlačil Ricciarda. Trest nedostal a bolo to úmyselné. Tu to pritom bola chyba. Vettel sa na trať vracal krížom a v šmyku."

"Lewis pritom vedel, že skončí presne tam. Bolo mu to absolútne jasné a nohu z plynu mal zložiť ešte o niečo skôr. Komisárom však chcel takto jasne ukázať, že má byť udelený trest. A trápne je to aj preto, lebo Ricciardo by si za svoj počin na rovinke proti Bottasovi zaslúžil dostať ešte väčší trest. Takže úprimne: tieto pravidlá, že musíte nechať miesto... áno, ak sa to dá! Ale nie, ak sa kĺžete. Pre Formulu 1 to bolo trápne."

Villeneuve ďalej hovoril o tom, že Vettel sa v danej chvíli nemohol pozerať do zrkadiel a musel sa dívať len dopredu. "A keď je všetko v poriadku, tak jednoducho pokračujete. Ostatní sa vám musia vyhnúť," zdôraznil majster sveta z roku 1997, aby vzápätí zopakoval svoj verdikt: "Pre Formulu 1 to bolo trápne. To je všetko."

Ak sa pozrieme čisto na pravidlá, tak išlo o nebezpečný návrat na trať. Z tohto pohľadu bol trest asi správny. "Pravidlá sú zle napísané. Je to teda veľmi ťažké... Nuž a napokon tam pre Lewisa ostalo dosť miesta na to, že nemusel zvoľniť. Nezrodila by sa nehoda."

Situáciu vraj nemôžeme prirovnávať k Adelaide 1994 a neslávne známemu počinu Michaela Schumachera. "Nie, pretože to bolo úmyselné a stalo sa tak v bode zatáčania. Toto bolo pokĺznutie sa smerom von, to je niečo celkom iné. A ešte raz: pripomínam Lewisa v roku 2016 v boji s Ricciardom. Tam sa aj pozeral do zrkadla. Bol to úmysel. Toto je niečo celkom iné," dodal Jacques Villeneuve.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Jacques Villeneuve

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac