spravy.sk spravy.sk

Verstappen na odchode z Red Bullu? "Ja som jazdec, nie môj otec," kontruje Max
zdroj: Mercedes

Verstappen na odchode z Red Bullu? "Ja som jazdec, nie môj otec," kontruje Max

V priebehu minulého týždňa sa na stránke grandprix.com objavil článok citujúci vyjadrenia Helmuta Marka, podľa ktorých si Red Bull možno neudrží Maxa Verstappena. Sám je vraj znepokojený a akceptoval, že aktuálne vyhráva len jeden tím: Mercedes. Každý by chcel pôsobiť práve tam.

Článok by možno ostal prehliadnutý a nepovšimnutý, avšak na svojom konte na sociálnej sieti Twitter ho zazdieľal Maxov otec Jos. Ten teda s danými slovami akoby súhlasil a začalo sa špekulovať. "Ja som jazdec, nie môj otec," zareagoval na túto tému Max Verstappen.

"Pochopiteľne všetci vieme, že musíme byť lepší," pokračoval. "Avšak projektu, v ktorom sme spolu s Hondou, verím. Tvrdo pracujeme na tom, aby sme výkonnostne napredovali. V najbližších pretekoch uvidíme, ako na tom sme, pretože keď dostaneme viac výkonu a auto nadobudne lepší balans, tak odrazu všetko vyzerá inak."

Tentoraz to stačilo len na piate miesto, čo je pre Holanďana najhorší výsledok priebehu sezóny. Doplatil však na vypadnutie v druhej časti kvalifikácie. "Nie je to to, čo by sme chceli. Ale aj keď to nejde, treba aspoň získať dobré body a presne to aj robíme. Záver je však taký, že aj keby som štartoval zo štvrtého miesta, tak skončím piaty."

Problém Red Bullu však nie je v motore, ale aj v šasi. Potvrdilo sa to už v Monaku. "Tentoraz sme tam boli druhí najlepší," skonštatoval Max Verstappen. "V minulom roku bolo naše auto o dosť lepšie ako Mercedes a Ferrari. Teraz by som nepovedal, že sme v tomto smere lepší ako oni, takže automaticky je to ťažšie."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac