spravy.sk spravy.sk

Villeneuve opäť kritizuje Kubicu
zdroj: Mercedes

Villeneuve opäť kritizuje Kubicu

Robert Kubica sa po vyše ôsmich rokoch vrátil do Formuly 1. S jeho "comebackom" boli spájané obrovské očakávania, ale napokon sa ukazuje, že rýchlostne už na to nemá. Vôbec sa mu nedarí, je veľmi pomalý a to, ako prehráva s nováčikom Georgom Russellom, je miestami až zahanbujúce.

"Nie som fanúšik jeho návratu," povedal Jacques Villeneuve pre TVP Sport. "Z môjho pohľadu je Formula 1 pre elitu a pre tých absolútne najlepších. Nuž a napokon sa ráta jedine to, že Robert je jasne pomalší, ako jeho kolega, ktorý je pritom debutant. Rátajú sa len výsledky."

Poľský pretekár si v priebehu ročníka našiel zvláštnu výhovorku, podľa ktorej nemal dobré šasi. Neskôr mu však Williams dal nové a s tým jeho začal súťažiť Russell, no situácia sa nezmenila. Angličan je naďalej rýchlejší. Je vôbec možné, že by nemal rovnaké auto?

"Neviem," odvetil majster sveta z roku 1997. "Ja v tíme nepôsobím a zvonku nie je vidieť všetko. Takéto situácie však v F1 nie sú príliš pravdepodobné, autá sú si veľmi podobné. Neviem, možno nastavenie nepasuje k Robertovmu štýlu a pasuje len Russellovi. Toto by sa mohlo stať."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Jacques Villeneuve

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac