spravy.sk spravy.sk

Podľa Rosberga to Ferrari Leclercovi opäť pokazilo, inak mohol Vettela zdolať
zdroj: TASR/AP

Podľa Rosberga to Ferrari Leclercovi opäť pokazilo, inak mohol Vettela zdolať

Pretekári Ferrari vstupovali do Veľkej ceny Kanady z prvého a tretieho miesta, do cieľa prišli na druhom a treťom. Lewis Hamilton mal v pretekoch o niečo lepšie tempo a triumfoval, pričom pred Sebastiana Vettela sa dostal zásluhou súperovho trestu.

Avšak kvôli tomuto trestu sa pred Vettela mohol dostať aj jeho kolega Charles Leclerc, ibaže Ferrari ho podľa vyjadrení svojho šéfa o tejto skutočnosti "zabudlo informovať". Monačanovi napokon chýbala len sekunda.

Bývalému pretekárovi Nicovi Rosbergovi sa nepáči ani iná vec: Vettel prišiel do boxov v 26. kole, Hamilton v 28., ale Leclerc až v kole číslo 33. Ferrari s ním zjavne vyčkávalo na možný výjazd safety caru, ktorý by ho teoreticky vystrelil do čela, ibaže napokon takto stratil cenné sekundy.

"Leclerc odviedol v pretekoch dobrú robotu," uviedol Rosberg vo svojom vlogu. "V kvalifikácii to tak trochu zbabral, ale v pretekoch mal úžasné tempo. Čo by sme však nemali prehliadnuť, je to, že Ferrari jeho stratégiu opäť zbabralo. Prepadol sa za Verstappena, čo ho pripravilo o množstvo času."

"Inak by celkom jednoducho skončil druhý a Vettela by zdolal," upozornil Rosberg. "Ferrari sa na tú stratégiu musí ešte raz pozrieť, vždy to spravia zle. Prosím, pozrite sa na to! Možno tam aj vymeňte pár ľudí, alebo ja neviem. Analyzujte to, prosím, a zvládnite to správne! Leclerc je budúci majster sveta. Jazdí skutočne dobre a Vettela dostáva pod tlak."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac