spravy.sk spravy.sk

Wolff hovorí po kanadskom víťazstve o "veľmi ťažkom víkende"
zdroj: TASR/AP

Wolff hovorí po kanadskom víťazstve o "veľmi ťažkom víkende"

Mercedes mal pred Veľkou cenou Kanady problémy s hydraulickým systémom monopostu Lewisa Hamiltona. Nezrovnalosti boli odhalené ešte po kvalifikácii a mechanici na nich začali pracovať v nedeľu pred pretekmi.

Hydraulický systém bolo potrebné vymeniť a podľa šéfa tímu bolo auto v jednom okamihu rozložené "na milión kúskov". Posledné práce boli vykonávané dokonca na štartovom rošte, ale napokon sa to podarilo a Hamilton vybojoval 25 bodov.

"Za víťazstvom bol veľmi ťažký víkend pre celý tím pracujúci v našom zákulisí," povedal Toto Wolff. "Kvôli úniku hydraulickej kvapaliny sme mali auto, ktoré bolo rozložené na milión kúskov. Neboli sme si istí tým, či s ním budeme môcť súťažiť a či vôbec dôjde do cieľa. Polovica tímu mala okrem toho chrípku, čo nikto nevidí..."

"Okrem toho nám na Lancovom (Strollovom, pozn. red) aute zlyhal motor a nevedeli sme, či to na nás bude mať nejaký vplyv. Celkovo to bol jeden z najťažších víkendov, na aké si spomínam, aj keď zvonku to takto vôbec nevyzeralo."

Rakúšan okrem toho odpovedal aj na otázku, prečo Hamilton v závere pretekov dotieral na vedúceho Vettela. Vedel predsa, že mu do cieľa stačí prísť o päť sekúnd za ním a aj tak vyhrá.

"Podľa mňa chcel ukázať, že na trati by ho bol schopný predbehnúť a potom by mohol povedať, že to vyhral priamo na trati a nie len vďaka päťsekundovému trestu," skonštatoval Wolff

"Práve toto sa pokúšal dosiahnuť, viem to," hovoril športový šéf Mercedesu. "Nepáčilo sa mi to, pretože brzdy sa mu prehrievali, ale asi to bolo správanie a rozhodnutie pretekára."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac