spravy.sk spravy.sk

Hülkenbergovi nedovolili predbehnúť Ricciarda, zo situácie bol sklamaný
zdroj: Renault Sport F1

Hülkenbergovi nedovolili predbehnúť Ricciarda, zo situácie bol sklamaný

Pretekári Renaultu podali na Veľkej cene Kanady veľmi dobrý výkon a do cieľa prišli na šiestom a siedmom mieste. Daniel Ricciardo prešiel popod šachovnicovú vlajku o štyri desatinky skôr ako Nico Hülkenberg, ale pokojne to mohlo dopadnúť aj inak.

Hulk absolvoval svoju jedinú zastávku v boxoch o osem kôl neskôr ako Ricciardo a na konci pretekov bol rýchlejší. Na kolegu sa dotiahol, ale tím mu predbehnutie zakázal. Nemec si preto po pretekoch vyhľadal šéfa tímu Cyrila Abiteboula a okamžite sa s ním pozhováral.

"Bol z toho trochu sklamaný a chápem, prečo bol sklamaný," povedal Abiteboul v rozhovore pre Autosport a potvrdil nariadenie, ktorým bolo držanie si daných pozícií.

"Daniel mal o niečo staršie pneumatiky ako Nico, ktoré neboli vo veľmi dobrej forme aj preto, lebo bojoval s niekoľkými rýchlejšími autami," skonštatoval Francúz. "Nico by asi mal rýchlosť na to, aby ho predbehol, ale my sme im povedali, že hlavne potrebujeme tento výsledok."

"Nie som rád, že to tak bolo a nie je to štýl tohto tímu, pričom rozhodne tak nechceme robiť v mnohých prípadoch," zdôraznil Abiteboul, pre ktorého boli tieto body v boji s McLarenom mimoriadne dôležité. 

Renault sa na svojho súpera, ktorý v Kanade nebodoval, ešte aj tak nedotiahol. Vďaka štrnástim bodom, ktoré získal, však poskočil z ôsmeho miesta konštruktérskeho poradia na piate.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac