spravy.sk spravy.sk

Ricciardov súboj s Bottasom "stál za to", tvrdosť bránenia bola na hrane pravidiel
zdroj: screenshot/FOM

Ricciardov súboj s Bottasom "stál za to", tvrdosť bránenia bola na hrane pravidiel

Daniel Ricciardo sa v priebehu Veľkej ceny Kanady vrátil do boja s pretekármi top tímov. Zviedol súboj s Valtterim Bottasom z Mercedesu, ale aj s Maxom Verstappenom z Red Bullu, ktorého kolegu Pierra Gaslyho dokonca aj zdolal. V kvalifikácii bol štvrtý, v pretekoch šiesty.

"Asi najlepšia vec bola tá, že Bottasa som za sebou udržal tak dlho a niekoľko kôl som tak bojoval s Mercedesom," usmieval sa Ricciardo. "Toto bolo fakt super. Rád by som to mal podobne aj s Maxom, ale ten sa ku mne na konci prihnal veľkou rýchlosťou, mal iné pneumatiky (Max mal softy, Daniel mediumky, pozn. red.). Dostal ma veľmi ľahko."

Austrálčan vzápätí priznal, že s Bottasom sa pôvodne biť ani nechcel. "Keď sa za mnou objavil, myslel som si, že ma ľahko dostane. Povedal som si, že v jednom kole sa pokúsim brániť, ale nepôjdem až na hranu. Ale keď som ho v tom kole za sebou udržal, pozrel som do zrkadiel a začal som mať pocit, že si možno tak trochu ničí pneumatiky."

"V tej chvíli som si povedal, že OK, tak sa trochu zabavme," pokračoval bývalý pretekár Red Bullu a dnešný jazdec Renaultu. "Mám pocit, že aj ja som si takto trochu zničil pneumatiky, ale stálo to za to. Určite som si nemyslel, že ho za sebou udržím také množstvo kôl. Dá sa povedať, že už začal byť aj trochu znepokojený a ja som si to naopak užíval. Užíval som si, že mu to trochu komplikujem."

Valtteri Bottas vs Daniel Ricciardo
screenshot/FOM

V jednej chvíli išlo poriadne do tuhého a objavili sa aj slová o tom, že Ricciardo mal byť za tvrdú obranu potrestaný. Stopu menil až príliš agresívne a Bottas mal čo robiť. 

"S Danielom to bol ozaj dobrý boj. Niekedy bola jeho obrana na hrane pravidiel, pretože na mňa čakal a až potom spravil pohyb, pričom ma blokoval v dosť vysokých rýchlostiach," uviedol Bottas, ktorý napokon skončil štvrtý. "Ale nesťažoval som sa, pretože mám rád tvrdý pretekársky šport. Dobre sa bránil a určite mi to nijako neuľahčil, ale všetko to bolo OK."

V konečnom dôsledku sa ukázalo, že motor z dielne Renaultu je už celkom solídny a toto auto na rovinkách viac nebude fackovacím panákom. "Aj keď mal DRS, tak sme mali celkom dobrú maximálku. Cítim, že sme dosť výrazne stiahli stratu. Ešte nás čaká množstvo práce, ale vyzerá to dobre," dodal Ricciardo.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac