spravy.sk spravy.sk

Abiteboul chce výkonnejšie a ľahšie autá, súčasný trend sa mu nepozdáva
zdroj: TASR/AP

Abiteboul chce výkonnejšie a ľahšie autá, súčasný trend sa mu nepozdáva

Monoposty Formuly 1 sú čoraz ťažšie a ťažšie. Dnes musí pretekársky stroj spolu s jazdcom vážiť minimálne 743 kilogramov, z toho 80 kilogramov je váha samotného jazdca so sedadlom.

Toto číslo rýchlo narastá, veď ešte na začiatku tisícročia sme boli len na 595 kilogramoch. Autá mali približne o 150 kíl menej, boli agilnejšie a dravejšie. Cyrilovi Abiteboulovi sa aktuálny vývoj nepozdáva.

"Nebolo správne zvyšovať váhu," povedal šéf Renaultu, ktorého slová s odvolaním sa na Auto Hebdo cituje stránka Motorsport-Total.com. "Ja sám pravidelne bojujem za znižovanie váhy, aby sme mali lepší zážitok z jazdy a aby sme ponúkali lepšiu šou."

"Dnešné autá nie sú dostatočne spektakulárne, pretože sú príliš ťažké. Nie každý to však vníma takto. Toto (Wolff, pozn. red.) má tradične iný názor. Ja si myslím, že autá by mali mať vyšší výkon a mali by byť ľahšie."

"V šikane, ktorá je v treťom barcelonskom sektore, moderné auto F1 doslova stojí a vyzerá ťažkopádne. V tomto sektore jazdec nemá absolútne žiadne ťažkosti, v čom je podľa mňa problém. Ľudia nadobudnú pocit, že by s ním mohol jazdiť každý, ale to nie je pravda," zdôraznil Abiteboul.

Nuž a lepšie by to bolo aj pre divákov pri televíznych obrazovkách. "Ľudia jednoducho musia cítiť, že jazda s týmito autami je niečo výnimočné a dokáže to len zopár ľudí," dodal Cyril Abiteboul.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac