spravy.sk spravy.sk

Bottas po kanadskom víkende: Toto si v boji o titul nemôžem dovoliť
zdroj: TASR/AP

Bottas po kanadskom víkende: Toto si v boji o titul nemôžem dovoliť

Tretie miesto v Monaku a štvrté v Kanade znamená, že Valtteri Bottas stráca na lídra šampionátu Lewisa Hamiltona už 29 bodov. Najrýchlejšie kolo bolo v Montreale preňho aspoň čiastočnou náplasťou. Fínsky pilot však vie, že takéto straty sa mu môžu z hľadiska celkového hodnotenia stať osudnými.

Tak ako každý, aj Bottas dobre vie, čo jeho kanadské snaženie zmarilo. Bola to chyba v tretej časti kvalifikácie, po ktorej musel prezuť na čerstvé pneumatiky. Preto mal k dispozícii len jeden kvalifikačný pokus tak povediac „na istotu“. Aj v ňom ale prišlo niekoľko chýb a nakoniec bol pomalší nielen než obe Ferrari, ale aj Daniel Ricciardo na Renaulte. A čo viac, hneď po štarte sa pred Bottasa dostal aj Nico Hülkenberg.

„Cítil som sa veľmi dobre, no potom prišla hlúpa chyba v tretej časti kvalifikácie, tá ma stála pomerne dosť bodov,“ povedal Bottas. „Je to nepríjemné a takéto víkendy si nemôžem dovoliť, keď chcem bojovať o titul. Nie je to ideálne a možno je to pre mňa budíček. Stále sa z toho môžem poučiť.“

„So štvrtým miestom nemôžem byť spokojný. Aspoň som získal nejaké pozície a zobral bod za najrýchlejšie kolo,“ chlácholil sa fínsky pretekár.

Získať späť pozíciu, o ktorú ho Hülkenberg obral mu trvalo príliš dlho a jeho strata na čelo sa natiahla natoľko, že aby pomýšľať na pódium, potreboval výjazd bezpečnostného vozidla, čo sa napokon nestalo.

„Úvod pretekov bol náročnejší, než som dúfal že bude. V druhej zákrute som prišiel o jednu pozíciu,“ povedal Bottas. „Potom sa vytvoril vláčik áut s DRS a ja som začal byť limitovaný teplotami motora a bŕzd. Nemohol som sa dostatočne priblížiť.“

„Čakal som na svoju šancu, napokon šli všetci do boxov. Dovtedy som však na najlepších troch stratil veľa času. Potom som jazdil v čistom vzduchu a bolo to v poriadku. V druhom stinte som sa cítil dobre. Všetko však ovplyvnilo to, čo sa stalo v sobotu,“ uzavrel Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac