spravy.sk spravy.sk

Kvjat: Z auta som dostal maximum
zdroj: Mercedes

Kvjat: Z auta som dostal maximum

Tento okruh nemal Toro Rosso vôbec vyhovovať. Tím navyše hneď v úvode prišiel o Alexandra Albona, ktorého preteky zmaril nešťastný incident v prvej zákrute. Jeho tímový kolega Daniil Kvjat však predviedol bojovný výkon, odmenou mu bol napokon bod za desiate miesto.

Aj keď pohonná jednotka Hondy urobila badateľný krok vpred, kanadský víkend ukázal, že japonského dodávateľa ešte čaká veľa práce. Na dlhej rovinke strácal čas ako Red Bull, tak Toro Rosso. Daniil Kvjat to však po štarte z dvanásteho miesta nemal ďaleko na body, ktoré napokon dokázal získať. Vďačiť za to môže najmä úspešnému predbiehacemu manévru na Carlosa Sainza tri kolá pred koncom. Rodák z Ufy bodoval už tretí víkend po sebe. Tým len posilnil špekulácie o jeho návrate do Red Bullu, v ktorom Pierre Gasly prežil ďalší pretrápený víkend.

„Myslím, že to je úplné maximum z toho, čo toto auto dokáže. Nič navyše sa z neho nedá dostať,“ povedal spokojne Kvjat po pretekoch. „Z našej strany to bol absolútne skvelý deň. Vyžmýkali sme z toho všetko a jeden bod je dobrou odmenou za predbehnutie Carlosa v záverečných kolách.“

„Vedel som, že bojuje s pneumatikami. Bol v boxoch veľmi skoro, naše gumy tak boli v oveľa lepšej kondícii. Tak som to chcel využiť.“

Napriek nedostatku rýchlosti napokon Kvjat vyzdvihol výkonnosť motoru Honda. Konkurencieschopnosť v porovnaní s ostatnými dodávateľmi ho vraj príjemne prekvapila, aj keď je stále badať výkonnostnú medzeru.

„Bolo to dobré. Vedeli sme, že v porovnaní napríklad s McLarenom alebo Racing Pointom strácame trochu po stránke výkonu a nemáme rýchlosť na rovinkách. Radi by sme sa toho v budúcnosti dočkali, nie je to však veľký rozdiel, no na okruhoch ako je tento to môže byť rozhodujúce. Na iných tratiach si však Honda počínala veľmi dobre a je mimoriadne spoľahlivá,“ pochválil Kvjat japonského partnera Toro Rosso.

V porovnaní s ním boli preteky jeho kolegu Alexandra Albona úplným hororom. V prvej zákrute prišiel o predné krídlo. Kým „dokríval“ do boxov stratil enormné množstvo času. Potom sa jeho preteky zmenili v márne čakanie na výjazd bezpečnostného vozidla. To sa napokon nestalo, a tak sa v tíme desať kôl pred koncom rozhodli odstúpiť.

„V prvej zákrute som na to išiel až príliš opatrne,“ spätne hodnotí svoje počínanie Albon. „Sergio mal plné právo poslať to dovnútra a Antonio zrejme nevidel ani jedného z nás. Je to jeden z prípadov, keď to nie je nikoho vina.“

„Bola to naozaj smola, keďže to naše preteky úplne skompromitovalo. Museli sme zastaviť už v prvom kole a úprimne, a aj po zastávke som mal problémy nájsť to správne tempo. Potrebujem si sadnúť a zistiť, prečo tomu tak bolo. Celkovo to však pre nás nebol ľahký víkend,“ dodal.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniil Kvjat

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac