spravy.sk spravy.sk

Giovinazzi a Kubica prežívajú náročný štart do sezóny
zdroj: TASR/AP

Giovinazzi a Kubica prežívajú náročný štart do sezóny

Z dvadsiatky pilotov poľa tento rok vychádzajú Robert Kubica a Antonio Giovinazzi ako najslabší v porovnaní so svojimi tímovými kolegami. Obaja si svoju situáciu dobre uvedomujú a hľadajú riešenia.

„Bol to pre mňa náročný začiatok sezóny, tiež preto, že tím aj ja sme mladí,“ povedal 25-ročný Talian pre taliansky denník Corriere dello Sport, ktorý cituje portál Grandpx.news. „Fakticky, toto je môj prvý rok vo Formule 1. Skúšame rôzne spôsoby, ako sa zlepšiť. Rozdiel spočíva najmä v znalostiach detailov.“

Porovnáva sa najmä s omnoho skúsenejším kolegom a majstrom sveta z roku 2007 Kimim Räikkönenom, ktorý zatiaľ získal všetkých trinásť bodov Alfy Romeo v tejto sezóne. Tím sa však v posledných troch pretekoch trápil a prepadol sa na deviate miesto pohára konštruktérov.

„Kimi je skvelý kolega, som šťastný, že s ním môžem pretekať,“ povedal rodák z Martina Franca. 

Giovinazzi sa však môže pochváliť aspoň čiastkovými úspechmi v boji proti tímovému kolegovi. Má za sebou niekoľko úspešných kvalifikácii a v Kanade preťal (napriek hodinám v prvej zákrute) cieľovú pásku pred Kimim. Na druhej strane, pilot Williamsu Robert Kubica to v doterajšom priebehu sezóny nedokázal. George Russell ho porazil vo všetkých siedmich kvalifikáciách i všetkých siedmich pretekoch. Naposledy v Kanade bol približne o sekundu na kolo rýchlejší, než Poliak.

„V tejto situácii, so všetkými týmito problémami sme zabudli na jednu pozitívnu vec. Máme Poliaka vo Formule 1, a to by malo stačiť,“ povedal Kubica na podujatí svojho sponzora Orlen vo svojom rodnom Poľsku. „Každý by ma rád videl počínať si lepšie, nanešťastie tomu tak nie je. Nikto však nehovorí, že to tak bude vždy. Musím zostať trpezlivý a robiť si svoju prácu.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Antonio Giovinazzi

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac