spravy.sk spravy.sk

Hülkenberg verí, že ďalšie vylepšenia pomôžu Renaultu znížiť stratu
zdroj: Renault Sport

Hülkenberg verí, že ďalšie vylepšenia pomôžu Renaultu znížiť stratu

Po neúspešnom štarte do sezóny zahájil továrenský Renault technologickú ofenzívu. V Kanade sme sa nečakane dozvedeli, že pohonná jednotka z jeho dielne nie je vôbec taká márna, ako si o nej niektorí myslia. Minimálne v porovnaní s Hondou vyzeral Renault silnejší.

Do tretej časti kvalifikácie sa zmestili všetky štyri monoposty poháňané agregátom francúzskej automobilky. Nechali za sebou Pierra Gaslyho, Alfy Romeo i Toro Rosso. Stajňa okolo Cyrila Abiteboula tak získala skvelý výsledok a dôležitú porciu bodov. Kalendár s plánovaným nasadzovaním vylepšení však zostáva plný a aj pred domácou veľkou cenou nasadí Renault ďalšie novinky.

„Ak máte balík a odvádzate svoju prácu, obvykle to prináša ovocie. S tým čo máme, robíme skvelú robotu,“ povedal Nico Hülkenberg, ktorého slová cituje RaceFans. „Mali sme ťažký štart do sezóny, no potrebujeme pokračovať v usporadúvaní vecí. Veríme, že si toto momentum prenesieme aj do domácej veľkej ceny.“

Nemecký pilot povedal, že zdolanie jedného z Red Bullov bolo povzbudzujúce, no deficit na najlepších troch je stále značný. Vo Francúzsku však očakáva ešte lepšie výsledky než v Kanade, a to vďaka balíku vylepšení.

„Traja najlepší sú stále dosť ďaleko. Jeden Red Bull sme z hľadiska tempa porazili, čo sme radi videli. Na Paul Ricard prinesieme nejaké vylepšenia, takže sa samozrejme nemôžem dočkať. Veríme, že prinesú ďalšiu výkonnosť a podarí sa nám znížiť stratu,“ povedal Hülkenberg.

Podľa jeho slov prinesú aktualizácie „významnú zmenu“, k tomu však budú potrebovať eliminovať doterajšie chyby a samozrejme vyhnúť sa technickým problémom.

„Som optimistický a myslím, že aj realistický, pretože doteraz malo auto výkonnosť na všetkých typoch okruhov. Balík je teda konzistentný a pracoval slušne kdekoľvek sme boli. Ak sme nemali výsledky tak to bol dôsledok rôznych chýb, technických problémov a tak podobne,“ povedal Hulk.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nico Hülkenberg

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac