spravy.sk spravy.sk

Pirro sa kritikou za rozhodnutie o penalizácii cíti byť dotknutý
zdroj: screenshot/FOM

Pirro sa kritikou za rozhodnutie o penalizácii cíti byť dotknutý

Emanuele Pirro bol jedným z komisárov Veľkej ceny Kanady, a teda jeden z mužov, ktorí sa podieľali na udelení päťsekundovej penalizácie pre Sebastiana Vettela. Bývalý jazdec Benettonu a Scuderia Italia a šesťnásobný víťaz 24 hodín Le Mans sa cíti dotknutý kritikou, ktorá nasledovala po skončení pretekov na adresu komisárov.

Tá najtvrdšia prišla zo strany bývalých majstrov sveta, Nigela Mansella a Maria Andrettiho. Kým Andretti označil rozhodnutie za „neakceptovateľné pre náš skvelý šport“, Mansell sa neštítil toto rozhodnutie označiť za „veľmi, veľmi trápne“. Jedným z tých, ktorí o penalizácii rozhodli bol bývalý pilot Emanuele Pirro, ktorý má na konte 37 veľkých cien.

„Našťastie som dostal veľa prejavov solidarity od jazdcov a iných ľudí z prostredia pretekania,“ povedal Pirro pre FormulaPassion.it. „Bolia však slová, najmä od bývalých pilotov ako Mario Andretti a Nigel Mansell, ktorí povedali to, čo povedali.“

Pirro
si musel svoju polievku zjesť aj za svoje vyjadrenia na adresu Vettela. Týždeň pred Veľkou cenou Kanady totiž povedal, že Sebastian je už len vzdialeným príbuzným toho, kým bol predtým. A o pár neskôr spolurozhodoval o treste pre Vettela. Samozrejme, nie je to len on. Komisári sú štyria a hlasujú väčšinou, pritom tvoria len akýsi poradný alebo podporný hlas.

Pirro
však mieni, že svet súčasnej F1 je diametrálne odlišný od éry Andrettiho a Mansella. „Svet sa zmenil, preteky sa zmenili. Odohrali sa tisícky bitiek za bezpečnosť a správanie pilotov. Ako fanúšika motoršportu a aj Ferrari je mi ľúto, že preteky dopadli takto. Ako iste rozumiete, nie je ľahké prijať takéto rozhodnutia, ale integrita športu je tou najvyššou prioritou,“ uzavrel Pirro.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kanada

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac