spravy.sk spravy.sk

Toro Rosso sa na Paul Ricard teší, trať by tímu mala vyhovovať
zdroj: TASR/AP

Toro Rosso sa na Paul Ricard teší, trať by tímu mala vyhovovať

Po úspešnom monackom víkende a jednému bodu Daniila Kvjata v Kanade prichádza Toro Rosso na juh Francúzska vybojovať ďalší postup hodnotením pohára konštruktérov. Problémom však môže byť nedostatok skúseností pilotov s okruhom Le Castellet, ktorý vstúpil do kalendára len vlani.

Trať je pre Formulu 1 stále nová. Ak odrátame zopár podujatí na konci 80-tych rokov, majú tímy s okruhom prakticky len ročné skúsenosti. Aj preto môžu mať dáta z vlaňajšej veľkej ceny neoceniteľnú hodnotu. Môžu teda byť piloti Toro Rosso Daniil Kvjat a Alexandr Albon v drobnej nevýhode?

„Na Paul Ricard som už pretekal, ale to bolo už dávno, v roku 2011 vo Formule Renault Eurocup,“ povedal skúsenejší z dvojice jazdcov Daniil Kvjat. „Myslím, že nastavenie trate bolo približne podobné, ako tomu bude teraz, jedna zákruta bola odlišná. Veľa si toho o okruhu nepamätám. Absolvoval som jazdy na simulátore a v piatok sa chcem dostať na trať a naučiť sa ju čo najrýchlejšie.“

„Na prvú jazdu po tomto okruhu sa teda teším. Cítim, že naša výkonnosť na tejto trati by mala byť lepšia, než tomu bolo v Montreale. Vedeli sme, že v Kanade nebudeme na najvyššej úrovni. Dali sme však dokopy chytré preteky a zabodovali,“ dodal Kvjat.

„Ja túto trať poznám vlastne celkom dobre. V juniorských sériách som tu pretekal dosť často, čo znamená, že patrí k tým, na ktorých som toho odjazdil najviac,“ hovorí nováčik Alexander Albon. „Bol súčasťou kalendára mnohých kategórii. Je to veľmi moderné zariadenie s farebnými výjazdovými zónami, čo je trochu šialené.“

„Minulý rok (vo Formule 2, pozn. red.) som sa tu kvalifikoval druhý, no v pretekoch mi odišiel motor. V šprinte som sa mi potom podarilo prepracovať z poslednej na siedmu priečku. Zákruta Signes (tiahla pravotočivá na konci dlhej rovinky) bude v aute Formuly 1 niečo úžasné. Som si istý, že krk budem veľmi cítiť. Je to jedna z najenergickejších zákrut v kalendári,“ povedal Albon.

„Trať by nám mala sedieť viac, než Montreal. Má niekoľko podobností s Barcelonou, kde sme boli konkurencieschopní. Na Veľkú cenu Francúzska tak môžeme ísť optimisticky naladení,“ dodal.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniil Kvjat

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac