spravy.sk spravy.sk

McLaren identifikoval príčinu kanadského Norrisovho problému
zdroj: screenshot/FOM

McLaren identifikoval príčinu kanadského Norrisovho problému

Lando Norris ukončil svoje kanadské pôsobenie už po niekoľkých kolách. Svoje auto odrazu odstavil so zlomeným pravým zadným závesom, pričom v oblasti bolo vidieť aj oheň. Najskôr to vyzeralo tak, že trafil múr, ale sám túto verziu odmietol.

Ani kompetentní z McLarenu nevedeli, čo sa to vlastne stalo a vyriešenie problému trvalo niekoľko dní. Nakoniec to vyzerá tak, že išlo o problém s prehrievaním bŕzd, ktorý spôsobil aj ďalšie škody.

Norrisov problém sa začal už v úvode ôsmeho kola, keď prešiel krížom cez šikanu tvoriacu tretiu a štvrtú zákrutu. Všetko to napokon kulminovalo v závere kola, keď sa brzdy prehriali natoľko, že roztavili záves.

"V brzdách sme mali vysoké teploty," prezradil hovorca McLarenu pre Motorsport.com. "Spôsobilo to zlyhanie komponentu, čo v zásade vytvorilo lokalizovaný požiar."

"Keďže sa tak stalo v oblasti, kde nie je žiadny tok vzduchu, nedokázalo sa to uhasiť a následne sme prekročili teploty, ktoré dokáže karbón zvládnuť. V konečnom dôsledku to viedlo k zlyhaniu závesu. V tom, čo sa stalo, máme jasno a nie je to problém, ktorý sa bude opakovať. Bola to jednorazová záležitosť."

Problémy s brzdami mal aj Carlos Sainz, ktorý musel po niekoľkých kolách prísť do boxov. Išlo však o inú vec. "Carlosovi sa brzdy prehrievali kvôli nálepke z priezoru, takže to nemalo nič spoločné. Odstránili sme ju a všetko sa vrátilo do normálu," dodal hovorca.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac