spravy.sk spravy.sk

Vyriešia Francúzi kritické problémy s dopravou?
zdroj: Ferrari

Vyriešia Francúzi kritické problémy s dopravou?

V minulom roku sa do kalendára Formuly 1 vrátila Veľká cena Francúzska a naplnili sa čierne scenáre hovoriace o tom, že doprava na okruh Paula Ricarda a z neho bude nočnou morou.

Autá sa zoradili v nekonečných vláčikoch a fanúšikovia museli čakať aj päť hodín. Nuž a predstavte si, že v sobotu potrebujete na okruh prísť, následne z neho odísť a v nedeľu tento proces zopakovať, čo si vyžiada množstvo hodín v zápche. Situácia bola pritom kritická už aj v piatok, aj keď nie natoľko.

Podujatiu pomáha aj bývalý šéf McLarenu a Renaultu Éric Boullier, ktorý verí, že tento problém sa podarilo vyriešiť. "Plán, ktorý máme, je dobrý," uviedol Francúz. "Stavili sme na dáta. Spojili sme sa so švajčiarskou spoločnosťou Citec, ktorá má najvyššiu možnú expertízu v plánoch mobility pre veľké podujatia."

"V minulom roku sa vo Francúzsku starali o Ryder Cup, v roku 2016 o futbalový šampionát EURO a aktuálne spolupracujú s plánmi týkajúcimi sa olympijských hier v roku 2024, ktoré budú v Paríži."

"Vzali si všetky dáta, ktoré sme mali z minulého roku," pokračoval Boullier. "Majú vedomosti o toku našej premávky i o tom, kde a kedy bola najsilnejšia. Pripravili simulácie a predložili nám plán."

Organizátori pretekov majú vypracovaný nový plán manažmentu premávky. "K okruhu máme nové prístupové body, ktoré nepretínajú prúdy premávky," skonštatoval Éric Boullier, ktorý prezradil, že k dispozícii bude celkovo 170 kyvadlových dopravných prostriedkov.

Okrem toho rozbehli spoluprácu s aplikáciou Waze, ktorá veľkej cene "dodá" hneď niekoľko inžinierov a fanúšikovia tak budú mať vždy aktuálny prehľad o stave premávky.

"Je jasné, že musíme napraviť minuloročné problémy. Ak sa to podarí a túto edíciou zvládneme bez problémov, tak sa na to všetko zabudne," dodal Éric Boullier.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FRANCÚZSKO

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac