spravy.sk spravy.sk

McLaren v piatok prekvapil piatym a siedmym miestom
zdroj: TASR/AP

McLaren v piatok prekvapil piatym a siedmym miestom

Vyzerá to tak, že McLaren sa pomaly dostáva z dlhotrvajúcej krízy. V piatkových tréningoch pred Veľkou cenou Francúzska bol na čele stredu poľa a dokonca bol silnejší ako Red Bull Racing. Lando Norris skončil piaty, Carlos Sainz siedmy, nuž a menej ako sekundová strata na Mercedes je sľubná.

"V porovnaní s Kanadou je to pre mňa zatiaľ omnoho lepšie," povedal Norris. "Ako tím sme odviedli dobrú robotu a mali sme veľmi sľubné tempo. Ale toto sme hovorili vlastne aj v Kanade a v sobotu to potom príliš dobre nedopadlo. Tentoraz to teda bol dobrý deň a naša rýchlosť vyzerá dobre, ale auto ešte nie je úplne tam, kde by mohlo byť."

"Zajtra to potrebujeme poskladať do jedného celku a dúfať, že všetci tí, ktorí boli dnes za nami, tam aj ostanú. Je to tak trochu prekvapujúce, pretože tím a ani ja sme si nemysleli, že tento okruh by nám mal sadnúť tak, ako Kanada. Ale pozor, ešte je len piatok a v piatok sme boli rýchli aj v Kanade. Ostatné tímy sa určite zlepšia, takže zlepšiť sa potrebujeme aj my," dodal Angličan.

Carlos Sainz bol o niečo pomalší, ale siedme miesto medzi dvoma pretekármi Red Bullu nebolo na zahodenie. "Keď s autom nie ste spokojní a máte rôzne problémy, no napriek tomu skončíte na siedmom mieste, tak to musel byť dobrý deň," usmial sa bývalý pretekár Renaultu a Toro Rosso.

"Pred sobotou nám to dodáva sebavedomie. Na aute potrebujeme zmeniť dosť veľa vecí, pretože sme nasadzovali experimentálne súčiastky, menili sme podlahy a mnoho vecí, hľadali sme výkon... Dúfajme, že v sobotu ho poskladáme z tých najlepších súčiastok a budeme mať lepší deň. To, či nám okruh sedí, vám poviem až po tom, ako sa kvalifikujeme na šiestom alebo siedmom mieste. Po piatku je ťažké niečo povedať," skonštatoval Sainz.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac