spravy.sk spravy.sk

Grosjean hovorí o najhoršom piatku v sezóne
zdroj: TASR/AP

Grosjean hovorí o najhoršom piatku v sezóne

Romain Grosjean bol v druhom francúzskom tréningu až sedemnásty najrýchlejší. Vo vysielačke sa neprestajne sťažoval, autu chýbala priľnavosť a bol pomalý. Časť prvého tréningu vynechal kvôli technickému problému, potom to bolo v jeho podaní už len o sťažnostiach na pneumatiky.

"V prvom tréningu sme na mojom aute zaznamenali únik vody," povedal Grosjean. "Ak by sme mali vybalansované auto a jeho základ by bol pripravený dobre, tak by to bolo OK, ale naša východisková pozícia bola veľmi ďaleko od toho, čo sme potrebovali dosiahnuť. Takto sme teda zaostávali ešte viac."

"V druhom tréningu som pri prvom ostrom pokuse mimoriadne zablokoval pneumatiku. Nemám na to vysvetlenie, musíme rozanalyzovať a pochopiť, čo sa to vlastne stalo. Bolo to čudné. Nakoniec som teda ráno odjazdil päť kôl a celé popoludnie som sa trápil s jednou sadou gúm."

Ku koncu jázd sa vraj situácia zlepšila a s veľkým množstvom paliva to už bolo lepšie. "Podľa mňa sme sa ubrali dobrým smerom, len škoda, že sme prišli o také množstvo času."

"Povedať treba aj to, že nový asfalt nie je práve najlepší. Keď sme na starom, všetko funguje dobre, ale nový je veľmi šmykľavý a ťažko predpovedať, ako sa na ňom bude auto správať. Preto sme videli toľko šmykov. Možno sa to v priebehu víkendu zlepší a dočkáme sa lepšieho gripu, ale chýba mi minuloročný asfalt," dodal Romain Grosjean, podľa ktorého to bol celkovo "asi najhorší piatok v sezóne".

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FRANCÚZSKO

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac