spravy.sk spravy.sk

Norris si nemyslí, že by sa Ferrari malo McLarenu obávať
zdroj: TASR/AP

Norris si nemyslí, že by sa Ferrari malo McLarenu obávať

McLareny v sobotu šokovali svojou rýchlosťou. Už od počiatku sezóny ukazujú, že sú to práve oni, ktorým by tento rok mala patriť koruna najlepších zo „zvyšku sveta“. Carlos Sainz i Lando Norris dokázali poraziť Pierra Gaslyho aj Sebastiana Vettela, a po sobote sa môžu tešiť z tretieho radu.

Nie je to pritom žiadna náhoda. Tím z Wokingu už od piatka patril na okruhu Le Castellet k najrýchlejším autám. Vo všetkých tréningoch sa Carlos Sainz a Lando Norris držali pomerne pohodlne v najlepšej desiatke. Táto výkonnosť sa premietla aj do sobotňajšej kvalifikácie. Po vyvesení šachovnicovej vlajky to na boxovom múre McLarenu vyzeralo radostnejšie, než v garáži víťazného Mercedesu.

„Mali sme dobré tempo počas doterajšieho víkendu, no neočakával som, že budeme až takí dobrí v kvalifikácii. Najmä ja som sa trápil s autom celý čas, nedokázal som sa do toho vôbec dostať. Skúšali sme rôzne experimentálne veci,“ povedal po sobote Carlos Sainz. „Dnes som však v kvalifikácii cítil, že tempo bolo dobré. Poskladal som niekoľko dobrých kôl. Piate a šieste miesto je niečo úžasné.“

McLaren však v nedeľu čaká náročná práca. Miesto Renaultu či Alfy Romeo bude ich súperom skôr Ferrari a Red Bull. Majú autá tohto tímu nato, aby ohrozili jedného z favoritov? „Myslím, že pretekové tempo je celkom dobré. No podľa mňa nie sme dosť rýchli, aby sme za sebou udržali Ferrari. Ideme však do toho, chceme byť najlepší zo zvyšku sveta.“

Jeho tímový kolega Lando Norris dokázal Sainza poraziť. Mladučký Brit podáva vo svojej nováčikovskej sezóne snové výkony. Okrem nich je však známy aj svojou sebakritikou. Môže byť po piatom mieste so sebou Lando konečne spokojný?

„Môže. Myslím, že môže,“ odpovedal s úsmevom Norris. „Hovoril som si, že celý víkend, nielen v kvalifikácie, musím začínať lepšie, než predtým, ako napríklad v Kanade. A potom pracovať na zlepšení. Tu som sa však cítil dobre už od začiatku. Takže z hľadiska celého doterajšieho víkendu môžem byť spokojný s prácou, ktorú som odviedol.“

Podobne ako Sainz, aj Norris priznal, že hlavne Sebastian Vettel, ktorý sa mu bude v zrkadlách „červenať“, nemusí mať z McLarenov žiadny bolehlav. Dôvodom je najmä enormná sila agregátu Ferrari.

Majú rýchlejšie auto, najmä Ferrari. Bude to ťažké udržať ich za sebou, keďže Ferrari je na rovinkách najrýchlejšie. Nemyslím, že sa majú obávať. Dúfam, že by sme mohli byť lepší, než Red Bull. Uvidíme,“ povedal Norris.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac