spravy.sk spravy.sk

Nad Hülkenbergovou budúcnosťou visí otáznik, Renault nevylučuje jeho výmenu
zdroj: TASR/AP

Nad Hülkenbergovou budúcnosťou visí otáznik, Renault nevylučuje jeho výmenu

Keď Nico Hülkenberg začal svoje pôsobenie vo Formule 1, bol považovaný za veľkú hviezdu. Tento status si držal pomerne dlho, ale potom ho vo Force Indii začal zdolávať tímový kolega Sergio Pérez.

Hulk prestúpil do Renaultu, kde si najskôr hladko poradil s Jolyonom Palmerom a v minulom roku aj s Carlosom Sainzom, ale tentoraz už pri Danielovi Ricciardovi nevyniká. Jeho forma sa akosi vytratila a celkom otvorene sa hovorí o jeho odchode. Jeho zmluva s Renaultom končí a nahradiť by ho vraj mohol Esteban Ocon.

Po otázke týkajúcej sa jazdeckej situácie Renaultu pre rok 2020 a toho, či sa tím opäť pokúsi získať Ocona (už pred rokom ho mal na lane, ale situácia sa nečakane vyvinula inak, pozn. red.), šéf stajne Cyril Abiteboul odpovedal: "Odpoveď na prvú otázku je v druhej časti otázky."

"Situácia je jasná: s Danielom máme dvojročnú zmluvu a Nicova zmluva na konci tohto roku vyprší. Existujú aj možnosti na opciu, ktoré boli komentované v tlači, ale detaily prezradiť nemôžem. Aj toto môže vstúpiť do platnosti."

"Preto je možné, že s Nicom budeme pokračovať. Nico pre tím odviedol určitú robotu a keď sa pozrieme na to, kde sme boli v čase jeho príchodu a kde sme teraz, je to šialená zmena. Je to aj o jazdcoch, nie len o inžinieroch," zdôraznil Francúz.

Abiteboul mu za to v ďalších slovách vyslovil uznanie, ale prílišné nadšenie z neho necítiť. "Súčasne sa potrebujeme obzerať aj po iných možnostiach. Robí to každý a určite aj Nico."

"Tak on, ako aj my, to máme otvorené. Ako som však povedal, existuje aj opcia, vďaka ktorej môžeme v našej spoločnej ceste pokračovať. Uvidíme. Možno po letnej prestávke príde správny okamih na to, aby sme si sadli a všetko prebrali tak z hľadiska faktov, ako aj z hľadiska túžby," dodal Cyril Abiteboul.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nico Hülkenberg

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac