spravy.sk spravy.sk

Pérez sa svojmu trestu čudoval, Masi to všetko vysvetlil
zdroj: Racing Point

Pérez sa svojmu trestu čudoval, Masi to všetko vysvetlil

Sergio Pérez spravil v prvom kole Veľkej ceny Francúzska chybu. V tretej zákrute to celkom dobre nedobrzdil a rozhodol sa prejsť cez výbehovú zónu, pričom dodržal pravidlá a obišiel aj okolo stĺpika, ktorý bol na to určený. Aj tak však dostal päťsekundový trest a nevedel to pochopiť.

Keď sa však na situáciu pozrieme z iného uhla, Mexičanovo potrestanie bolo logické. Vďaka prejdeniu cez výbehovú zónu získal dve pozície k dobru a keďže ich súperom nevrátil, muselo to dopadnúť takto.

"Ak by sa Sergio na výjazde zo šiestej zákruty rozhodol pustiť tie dve autá pred seba, tak by sme to zohľadnili a uznali, že sa vlastne sám znevýhodnil a prepadol sa tam, kde mal byť," uviedol nový riaditeľ pretekov Michael Masi.

Vedenie tímu Racing Point v daných okamihoch nebolo príliš aktívne a vedenia pretekov sa nepýtalo, či má prepustiť pozície. Dohoda vraj znela tak, že vedenie pretekov bude tímy a jazdcov aktívne upozorňovať len v prípade porušenia tohto pravidla v prvej a druhej zákrute, nie všade. Na to by totiž nebol priestor.

"Keď sa niekto vráti na trať, tak sa musí v prvom rade vrátiť bezpečne a okrem toho nesmie získať trvalú výhodu. Keď sa pozriete na zábery z Lancovho (Strollovho, pozn. red.) auta, ktorý bol hneď za ním, tak vidieť, že Sergio zablokoval kolesá, rozhodol sa ísť doľava, obišiel stĺpik a na trať sa vrátil aj pred Albonom a Magnussenom."

Massi priznal, že pred budúcim rokom príde na okruhu Paula Ricarda opäť k zmenám. Vopred vraj nebolo celkom jasné, ako to treba vyriešiť, skôr to bolo o "pokuse a omyle".

"Toto riešenie určite pomohlo pri bezpečnejšom návrate na trať a jazdcom ponúklo lepší výhľad. V piatok večer sme si vypočuli ich reakcie. Ešte sa na to určite pozrieme a bude to súčasťou pravidelného zlepšovania," dodal Michael Masi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FRANCÚZSKO

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac