spravy.sk spravy.sk

Brazílsky prezident: Veľkú cenu Brazílie bude na 99 percent hostiť Rio de Janeiro
zdroj: Red Bull Racing

Brazílsky prezident: Veľkú cenu Brazílie bude na 99 percent hostiť Rio de Janeiro

Presun Veľkej ceny Brazílie z okruhu Interlagos na okruh v Rio de Janeiro sa zdá byť hotovou záležitosťou. Stať by sa tak malo už v roku 2021, a to napriek faktu, že stavba novej trate ešte ani nezačala. Pritom už teraz sprevádza celý projekt vlna kritiky.

Interlagos patrí k tradičným okruhom kalendára. Jeho historický asfalt priniesol množstvo fantastických momentov a postaral sa o nejeden významný okamih tohto športu. Niet preto divu, že sa s ním piloti ani fanúšikovia nechcú rozlúčiť. Brazílska vláda však už pripravila projekt výstavby nového okruhu, ktorý by mal každú chvíľu začať. Do krajiny vycestoval aj Chase Carey, aby s kompetentnými o týchto záležitostiach rokoval.

„Nikto sa nepokúša vziať Formulu 1 mestu Sao Paulo. Preteky zotrvajú v Brazílii, to je to, o čo nám ide,“ povedal brazílsky prezident Jair Bolsonaro na tlačovej konferencii po stretnutí s Careym. Projekt obhajuje tiež tým, že nová trať v Riu pojme až 130 tisíc fanúšikov, kým kapacita Interlagosu nie je ani polovičná.

Sám Carey sa však vyjadril, že ešte o ničom nie je definitívne rozhodnuté. Stretne sa ešte so zástupcami mesta Sao Paulo, medzi nimi aj Joaom Doriom, ktorý je tiež možným prezidentským kandidátom v roku 2022. Doria aj so svojimi ľuďmi chce prirodzene udržať veľkú cenu na okruhu Interlagos.

Pripomeňme, že tieto dve mestá už raz o Formulu 1 súperili. V Riu sa pretekalo v 80-tych rokoch na okruhu Jacarepaguá, ktorý bol neskôr zbúraný, aby uvoľnil miesto športoviskám pre potreby letnej olympiády, ktorá sa v meste konala v roku 2016. V Sao Paule sa Formula 1 jazdí nepretržite od roku 1990.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac