spravy.sk spravy.sk

Albon nasadí novú pohonnú jednotku, štartovať bude z chvosta poľa
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Albon nasadí novú pohonnú jednotku, štartovať bude z chvosta poľa

V Toro Rosso nechceli zo strategických dôvodov meniť pohonné jednotky súčasne obom autám. Vo Francúzsku dostal tretiu špecifikáciu pohonnej jednotky Daniil Kvjat, v Rakúsku ho bude nasledovať Alexander Albon.

Albon bol minulý víkend pilotom jediného Hondou poháňaného monopostu, ktorý mal vo svojich útrobách motor staršej špecifikácie. Kým Max Verstappen, Pierre Gasly a penalizovaný Daniil Kvjat nasadili tretiu generáciu pohonnej jednotky, Albon ako jediný jazdil s treťou. Pred víkendom v Rakúsku dostane novú aj on.

„Pred niekoľkými dňami zažil bezproblémový debut motor tretej špecifikácie, získali sme z neho množstvo dát. Tento týždeň budú mať všetci naši piloti, vrátane Alexa, poslednú generáciu pohonnej jednotky, čo znamená, že dostane trest straty miest na štarte,“ povedal šéf projektu Hondy pre Formulu 1 Tojoharu Tanabe.

„Aj tento víkend je očakávané veľmi horúce počasie a tiež oblačnosť. Tento fakt musíme brať pri príprave víkend na vedomie a spoliehať sa na dáta získané vo Francúzsku,“ povedal Tanabe.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Honda

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac