spravy.sk spravy.sk

Silverstone by počas sezónnych testov mohlo nahradiť Barcelonu
zdroj: Renault Sport F1

Silverstone by počas sezónnych testov mohlo nahradiť Barcelonu

Vzhľadom na neistú budúcnosť Veľkej ceny Španielska sa k slovu dostáva aj otázka, kde sa budú konať tradičné testy počas sezóny. Bahrajn má svoje miesto isté, ak však v kalendári nebude Barcelona, kto ju nahradí?

Budúcnosť Veľkej ceny Španielska síce ešte nie je spečatená, no je vysoko pravdepodobné, že ju v budúcej sezóne v kalendári neuvidíme. Po skončení nedeľných pretekov však nasledovali v utorok a stredu testy, ktoré sa teraz budú musieť presunúť inam. Ale kam?

Existuje niekoľko možností. Jednať by sa malo o európsku trať a testy by mali prebehnúť pred letnou prestávkou. Ako jedna z možností sa načrtá Silverstone. Pirelli však avizuje vyššie riziko zlého počasia, ktoré na britských ostrovoch panuje. Okruh pritom stále nemá s Liberty Media zmluvu na budúcu sezónu, osud Veľkej ceny Veľkej Británie je tak stále neistý. Existuje však reálny predpoklad, že sa organizátori napokon s vedením športu dohodnú.

„Ešte som o tom nepočul, no my by sme sa na to radi podujali,“ povedal šéf okruhu Stuart Pringle pre Motorsport.com. „Nebudú však u nás testovať, ak nemáme kontrakt, čo stále nemáme.“

Predsezónne testy, ktorých tradičným hostiteľom je práve Barcelona, by v Španielsku mali pokračovať. Tímom neprekáža ani fakt, že už nebude súčasťou kalendára. Stále sa jedná o univerzálny okruh, ktorý preverí všetky kvality monopostov. Síce sa ozval Bahrajn, že by tradičné predsezónne testy rád získal práve okruh Sachir, no narazil na nesúhlas malých tímov, ktoré to z logistického hľadiska majú do Perzského zálivu predsa len ďaleko.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Silverstone

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac