spravy.sk spravy.sk

Abiteboul po Francúzsku: Našim cieľom je viac bodov ako toto
zdroj: Renault Sport F1

Abiteboul po Francúzsku: Našim cieľom je viac bodov ako toto

Renault na Veľkej cene Francúzska nestačil na konkurenčný McLaren a skončil za ním tak v kvalifikácii, ako aj v pretekoch. Pre stajňu to bola nepríjemná porážka, pretože obe zoskupenia odoberajú rovnaké motory.

"Bol to dobrý výsledok a byť na bodoch je fajn, ale našim cieľom je viac bodov ako toto," povedal šéf Renaultu Cyril Abiteboul pre Motorsport.com. "Ale videli sme, že ak nás nikto nebrzdí, tak sme rovnako rýchli, ak aj nie rýchlejší ako McLaren. Oni však boli omnoho rýchlejší v kvalifikácii a práve to sa ráta v dnešnej F1."

"Na iných zmesiach a pri dlhších jazdách sme boli podstatne konkurencieschopnejší ako oni i ako zvyšok štartového poľa. Na toto sa budeme koncentrovať aj v Rakúsku, kde bude pravdepodobne extrémne horúco. Súčasne vieme, že tento okruh môže dať pneumatikám poriadne zabrať."

Všeobecne to vyzerá tak, že aj v priebehu zvyšnej časti sezóny sa môžeme tešiť na vyrovnané boje McLaren/Renault. "McLaren je dobrá značka a výrobca automobilov, čo sa z nášho pohľadu ráta. Je to náš partner a zákaznícky tím, takže k ich úspechu prispievame aj my. Toto je dobré a pozitívne a súčasne nám ukazujú, čo je možné dosiahnuť vďaka šasi."

"Na druhej strane treba povedať, že nie sme ďaleko za nimi a v Montreale sme boli omnoho rýchlejší. Očakávam, že počas zvyšnej časti sezóny zvedieme zaujímavú bitku. Aktuálne sú pred nami a rátajú sa len body, teda nedeľné výsledky."

Renault priniesol na okruh Paula Ricarda viacero noviniek, ďalšie pripravuje pre Silverstone. "Musíme to prešetriť, ale niektoré sa určite osvedčili. Nepriniesli sme však všetko, čo sme mali v pláne, pretože niektoré veci boli odložené na neskorší termín. Ohľadom niektorých to ešte nie je úplne jasné a potrebujeme ďalšiu analýzu - možno aj na lepšom type okruhu. Vo Francúzsku nás totiž pri analýze počas celého víkendu miatlo správanie mäkkých zmesí," dodal Cyril Abiteboul.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac