spravy.sk spravy.sk

Stroll o kvalifikačnom trápení: Rolu zohráva mnoho faktorov
zdroj: Racing Point

Stroll o kvalifikačnom trápení: Rolu zohráva mnoho faktorov

Lance Stroll pokračuje vo svojej nevydarenej sérii, v rámci ktorej už dvanásťkrát v rade vypadol v prvej časti kvalifikácie. Jeho auto pritom nie je také zlé, že by to malo vyzerať až takto kriticky.

"Počas každého víkendu zohráva svoju rolu mnoho faktorov," povedal Stroll na štvrtkovom rakúskom stretnutí s novinármi. "Aj v kvalifikácii riskujeme po stránke nastavenia, ktoré potom niekedy funguje a inokedy nie. Nuž a aj z mojej strany existujú veci, na ktorých musím pracovať a v ktorých sa potrebujem zlepšiť. To nepochybne."

Kanaďan vďaka kvalifikačným zlyhaniam upútal pozornosť iným spôsobom: má veľmi dobré prvé kolá, v ktorých dokáže získať veľa pozícií k dobru. "V tomto smere som mal v minulom roku vo Williamse možnosť dobrého tréningu... V modernej Formule 1 je to pritom dôležité."

"Napríklad v Kanade, ale aj v Melbourne, sme absolvovali veľmi dobré preteky a bodovali sme," pokračoval Lance Stroll. "Vždy k tomu patrí aj štipka šťastia a v Kanade to fungovalo. Zvyčajne ideme ako kolegovia inou stratégiou: inžinieri nám vopred povedia, ako dlho pneumatiky vydržia a ako sa budú správať. My k tomu potom niečo povieme a napokon sa nejako dohodneme."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac