spravy.sk spravy.sk

Grosjean a Bottas kritizujú nekonečné asfaltové zóny
zdroj: TASR/AP

Grosjean a Bottas kritizujú nekonečné asfaltové zóny

Nedávna Veľká cena Francúzska bola kritizovaná za totálnu nudu, pričom sčasti k tomu mal prispieť aj okruh Paula Ricarda. Ten vyzerá ako veľké parkovisko či letisko, na ktorom sú namaľované čiary. Výbehové zóny sú vyasfaltované, takže ak aj niekto spraví chybu, bez problémov sa vráti na trať.

Pretekárom sa to príliš nepáči a zaujímavé bolo porovnanie s okruhom Road America, kde sa počas rovnakého víkendu konali preteky IndyCar. Tam bola okolo trate tráva a ak piloti vyšli mimo, okamžite boli penalizovaní.

"Táto situácia s výbehovými zónami, ktoré sú doslova všade, je už ako nočná mora," povedal Romain Grosjean z Haasu. "V Suzuke takýto problém nemáme, v Monaku tiež nie a ani v Kanade. Okruh Paula Ricarda mám veľmi rád a sú to moje domáce preteky - ak by sme za bielu čiaru dali všade dva metre trávy, tak by to mohol byť najlepší okruh na svete."

"Dajme tam tú trávu a už nebudeme musieť viesť tieto rozhovory. Ricciardo by potom musel predbiehať zľava a nie sprava. Možno by potom tento manéver ani nerobil a Kimi by sa udržal vpredu," zdôraznil Francúz.

Veľmi podobne to vníma aj Valtteri Bottas: "Najlepšie by bolo to, ak by sme mimo trate mali múr, štrk alebo trávu. Takto by som si to predstavoval. Potom by sme mali jasný limit a nepotrebovali by sme hovoriť o dodržiavaní limitov trate. Tu v Rakúsku máme aj veľmi agresívne obrubníky, ktoré dobre odvádzajú svoju prácu. Auto si na nich viete poškodiť, takže na ne určite nechcete vyjsť."

"Mnoho jazdcov to vníma rovnako. Viem, že ten asfalt má svoje príčiny, ale ja by som bol radšej za okruhy starej školy. Tie majú svoj charakter a aj keď okolo nich nájdeme nejaký asfalt, tak je to v pohode," dodal Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FRANCÚZSKO

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac