spravy.sk spravy.sk

Sainza sobota nudila, Norrisa hnevalo, že nepredbehol aj Magnussena
zdroj: Twitter/McLaren

Sainza sobota nudila, Norrisa hnevalo, že nepredbehol aj Magnussena

Vidieť McLaren štartovať z piateho miesta je v posledných rokoch raritou. Zdá sa však, že zmŕtvychvstanie tradičného britského tímu úspešne pokračuje. V kvalifikácii na Veľkú cenu Rakúska sa veľmi darilo Landovi Norrisovi, keď v Q3 zajazdil šiesty najrýchlejší čas. Pripojiť sa k nemu mohol aj Carlos Sainz, no kvôli trestu nemalo zmysel sa snažiť prebojovať do finále.

"Bola to nuda, nemali sme k dispozícii ani kvalifikačný režim. Ja som sa len snažil Landovi pomôcť jazdou v zákryte," hodnotil Carlos Sainz. "Pre mňa to bol bolestivý deň, ale dúfam, že sa to v nedeľu vyplatí. Máme auto, ktoré je pripravené čisto na preteky. Momentálne mi je zle, ale dúfam, že to bude lepšie. Je to frustrujúce."

Red Bull Ring McLarenu celkom vyhovuje. Bolo naozaj správne meniť komponenty na Sainzovom MCL34 práve na tejto trati? "V aute sme chceli mať čo najviac výkonu čo najskôr. Museli sme to ale aj dobre načasovať," vysvetľoval Andreas Seidl. "Mysleli sme na to, že na tejto trati sa dobre predbieha. Na základe výkonu, ktorý sme mali v piatok a v sobotu, si myslíme, že Carlos bude mať aj tak dosť dobrú šancu na zisk bodov — aj keď štartuje vzadu."

Sainz pomáhal svojmu mladšiemu kolegovi počas Q1 a Q2, no v poslednej časti si musel mladý Brit vystačiť sám. Kevin Magnussen bol nakoniec o 0,027 sekundy rýchlejší a pripísal si piate miesto.

Norrisa najskôr hnevalo, že mu ušla piata priečka, no keď mu novinári pripomenuli, že potrestaného Magnussena nebude musieť predbehnúť, potešil sa. "Mám radosť z toho, že sme dosiahli všetko, čo sme mohli dosiahnuť. Tím ma posadil do dobrého auta, čo ma teší. Ešte lepšie by však bolo Magnussena predbehnúť aj bez pomoci toho trestu. Boli to dve stotinky sekundy. Niekedy som veľmi sebakritický, no nemyslím si, že to je niečo zlé."

V pretekoch sa bude musieť brániť, dostať sa pred neho bude chcieť hlavne Sebastian Vettel. V každom prípade však môže vyrovnať svoj doteraz najlepší výsledok — šieste miesto z Bahrajnu. "Dám do toho všetko, ale piate miesto by bolo ako splnený sen."

"Chcem sa len vyhnúť problémom, aké sme mali minulý víkend, v prvých kolách sa vyhnúť nepríjemnostiam a potom na to zatlačiť. Máme dobrú pretekovú rýchlosť, takže môžeme byť sebavedomí," dodal Norris.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac