spravy.sk spravy.sk

McLaren opäť potešil, na konte má už 52 bodov
zdroj: Twitter/McLaren

McLaren opäť potešil, na konte má už 52 bodov

McLaren má za sebou ďalší vydarený víkend a zdá sa, že sa etabluje v pozícii štvrtej sily. Lando Norris skončil na Veľkej cene Rakúska šiesty a Carlos Sainz ôsmy, aj keď štartoval až z devätnásteho miesta!

Tím má na svojom konte už 52 bodov, pričom za celý minulý rok ich získal len 62 a pred dvoma rokmi ich nazbieral len 30. Progres tejto stajne je celkom zrejmý.

"V Španielsku sme priniesli vylepšenia a zdá sa, že sa to začína vyplácať," povedal Carlos Sainz. "Počas prvých dvoch víkendov sme ich ani príliš necítili, ale boli to Monako a Kanada, za čo možno mohla aj povaha týchto okruhov. Teraz už však tento prínos začíname cítiť."

"Začína sa to vyplácať, autu začíname rozumieť a každým víkendom sme čoraz rýchlejší. Auto začína vo vysokých rýchlostiach podávať veľmi dobré výkony," skonštatoval Španiel.

Druhý pretekár tohto tímu, Lando Norris, mal veľmi dobrý štart a na chvíľu bol dokonca tretí za Charlesom Leclercom a Valtterim Bottasom. Postupne ho niekoľkí pretekári predstihli, ale aj tak skončil ako najlepší zo zvyšku sveta.

"Prvé kolo bolo najlepšie, dostal som sa na tretie miesto," radoval sa. "Škoda, že som sa nedokázal udržať pred Lewisom. Ten bol na rovinkách rýchlejší, čo ma trochu hnevalo!"

"Potom to už bolo hlavne o kontrolovaní pretekov," hovoril ďalej mladučký Angličan. "Verili sme v našu dobrú rýchlosť, dokázali sme manažovať pneumatiky a pokúsili sme sa dotiahnuť to do cieľa."

"Vo všetkých smeroch sme boli veľmi dobrí: počnúc zastávkami v boxoch, ukázaným tempom, až po spoľahlivosť. Chlapci odvádzajú dobrú prácu," dodal Lando Norris.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac