spravy.sk spravy.sk

Horner: Gasly potrebuje stlačiť Ctrl-Alt-Del
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner: Gasly potrebuje stlačiť Ctrl-Alt-Del

Ešte pred pretekmi v Rakúsku — ktoré pre Pierra Gaslyho nedopadli veľmi slávne — sa do juniora Red Bullu pustil Helmut Marko, čo naznačuje, že Gasly sa už v tíme dlho neohreje. Christian Horner aj naďalej trvá na tom, že vedenie za svojimi jazdcami stojí, no zdôrazňuje, že Francúz musí zlepšiť svoje výkony.

"Pierre práve prechádza ťažkým obdobím. Podporujeme ho najlepšie, ako vieme," vysvetľuje Christian Horner. "Myslím si, že sa potrebuje reštartovať. My vieme, čo on dokáže. Podľa mňa sa musíme dostať do jeho hlavy a stlačiť Control-Alt-Del a začať odznova."

Gaslyho problémom nie sú nevyhnutne jeho výkony, ale výkony Maxa Verstappena. "Gasly je rýchly pilot, má však problém, že Max zbiera dobré výsledky každý týždeň, čo naňho vyvíja ešte väčší tlak. Stojíme pri ňom, stále v neho veríme. Budeme ho naplno podporovať, aby sme obrúsili ten talent, o ktorom vieme, že ho v sebe má."

Christian Horner potvrdil, že auto Pierra Gaslyho nemalo žiadne problémy s technikou, čiže strata celého kola na Maxa Verstappena bola z veľkej časti spôsobená práve jazdcom. O jeho nahradení však v Red Bulle zatiaľ neuvažujú.

"Nemáme v úmysle Pierra vymeniť. Je naším pilotom, budeme s ním pracovať, budeme sa snažiť z neho dostať to najlepšie," dodal šéf červených býkov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac