spravy.sk spravy.sk

Ricciardovi sa páči balík McLarenu, Renaultu by sa tiež taký zišiel
zdroj: Renault Sport

Ricciardovi sa páči balík McLarenu, Renaultu by sa tiež taký zišiel

Renault sa o motory delí už len s jedným tímom, ktorý však v prvej polovici ročníka 2019 podáva lepšie výkony, a to aj napriek tomu, že je len zákazníkom. McLarenu sa darí a vidno, že počas zimy poriadne zabral. Daniel Ricciardo hádže očkom po výbornom balíku pochádzajúcom z Wokingu a konštatuje, že Renaultu by sa presne také auto zišlo.

"McLaren teraz jednoznačne udáva tempo. Majú taký balík, aký hľadáme aj my," cituje Daniela Ricciarda motorsport.com. "Vyzerá to tak, že oni vedia jazdiť s väčším množstvom prítlaku a efektívnejšie. Majú teda lepší prítlak, no aj tak na rovinkách stratia menej."

"S naším balíkom nie sme schopní prítlak tak dobre využiť. Či je to spojené s koreláciou vo veternom tuneli alebo niečím iným, to všetko asi budeme skúmať. Niečo tu ale určite nefunguje. Viem, že náš tím veľa investoval, takže hodnota za tie peniaze zatiaľ neprichádza," zamyslel sa Honey Badger.

Ricciardovi však tak celkom neprekáža, že McLaren vedie štartové pole, keďže si myslí, že to môže Renault popohnať k lepším zajtrajškom. "Momentálne sú veľmi rýchli. Jedna moja časť je v skutočnosti šťastná, že ťahajú stred poľa dopredu. Myslím si, že nás to prinúti vydať zo seba viac. Samozrejme, že ma neteší, keď nás porážajú, ale podľa mňa nás to bude tlačiť na vyššiu úroveň. To bude naším cieľom: nájsť spôsob, ako ich dostihnúť."

Renault má v porovnaní s ostatnými tímami v strede poľa výhodu; vie sa priamo porovnať s McLarenom, keďže sa delia o rovnakú pohonnú jednotku. "Je to tak asi lepšie, keďže sa nemáme na čo vyhovárať. Dokazuje to, že ešte máme priestor na zlepšenie nášho šasi a celého balíka. Oni potvrdili, že to ide aj lepšie, takže nájdeme spôsob."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac