spravy.sk spravy.sk

F1 potvrdila, že nová sezóna sa začne 15. marca v Austrálii
zdroj: Pirelli Motorsport

F1 potvrdila, že nová sezóna sa začne 15. marca v Austrálii

Sezóna 2020 majstrovstiev sveta Formuly 1 sa tradične začne v Austrálii. Ako potvrdila aktuálna tlačová správa z dielne športu, stane sa tak 15. marca. Šport sa okrem toho pripravuje na oslavu svojich 70. narodenín.

Presné zloženie kalendára zatiaľ nepoznáme, ale je takmer jasné, že z toho súčasného sa budeme musieť rozlúčiť so Španielskom a Nemeckom, ktorých miesta zaujmú Vietnam a Holandsko. Zmluvy však zatiaľ nemajú podpísané ani Mexičania, Taliani a Angličania.

"S radosťou oznamujeme, že tak, ako tomu bolo už počas mnohých rokov v rade, ďalšia sezóna Formuly 1 sa rozbehne v Melbourne," uviedol šéf F1 Chase Carey. "Okruh v Albert Parku patrí medzi najpopulárnejšie v kalendári a má ho rád každý, kto pracuje v F1."

"Nadšené privítanie zo strany austrálskych fanúšikov robí toto kolo ozaj unikátnym a výnimočným. Neexistuje lepšie miesto pre začiatok sezóny 2020, ktorá bude významná, keďže šport oslávi svoje 70. narodeniny. Teší nás aj to, že Rolex, ktorý je už mnoho rokov jedným z našich globálnych partnerov, bude titulným sponzorom VC Austrálie pre rok 2020," dodal Carey.

Podujatie v Melbourne bude súčasne jubilejným 25. na tomto mieste. "Štyri dni v Albert Parku pritiahli v marci 324 100 ľudí, čo je o desať percent viac, ako pred rokom," povedal tamojší minister pre cestovný ruch, šport a veľké podujatia Adem Somyurek. "Je fantastické, že aj v roku 2020 budeme na svojej pole position."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Austrália

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac