spravy.sk spravy.sk

Ďalším cieľom Alfy Romeo je McLaren
zdroj: Twitter/McLaren

Ďalším cieľom Alfy Romeo je McLaren

Viaceré tímy avizujú, že pred letnou prestávkou plánujú nasadiť ďalšie balíky noviniek. Alfa Romeo sa v tomto smere určite nechce nechať zahanbiť, ba práve naopak, kladie si odvážny cieľ. Chce začať seriózne bojovať s McLarenom.

Švajčiarsky tím zatiaľ drží v Pohári konštruktérov šieste miesto s 22 bodmi na konte, z ktorých až 21 získal Kimi Räikkönen. Čo je však dôležitejšie, vo Francúzsku a v Rakúsku bola Alfa rýchlejšia ako všetky tímy stredu poľa s výnimkou McLarenu.

"Myslíme si, že sme za posledné dve či tri veľké ceny spravili dobrý krok vpred," hodnotí formu Alfy jej šéf Frédéric Vasseur, ktorého vyspovedal Autosport. "Musíme ešte trochu zlepšiť našu rýchlosť, aby sme boli schopní bojovať aj s McLarenmi. To bude naším ďalším cieľom. Na ceste máme dobré vylepšenia."

"Máme pripravený balík pre Silverstone a tiež nejaké novinky pre Nemecko a Maďarsko. Musíme sa však na to pozerať realisticky. Všetci na to pekelne tlačia a tiež niečo prinesú," pripomenul 51-ročný Francúz.

Antonio Giovinazzi zatiaľ bodoval len raz, čo je z pohľadu pozície tímu škoda, no podľa Frédérica Vasseura to môže byť dobrým impulzom k zisku ďalších umiestnení v prvej desiatke.

"Antonio už teraz dokáže zbierať body, čo je pre tím len dobré. Potrebuje to, pretože na posledných pár pretekoch bol v kvalifikácii veľmi silný, Kimimu sa vyrovnával. V pretekoch to mal však ťažšie, preto je dôležité, že bodoval. Aspoň už nebude dostávať otázky o tom, kedy konečne získa tie svoje prvé body," dodáva Vasseur. "Rýchlosť mal a odjazdil dobré preteky. Je to dôležitý míľnik aj v jeho sezóne."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac