spravy.sk spravy.sk

Ricciardo: Ak Vettel skončí, ja ho vo Ferrari nenahradím
zdroj: Renault

Ricciardo: Ak Vettel skončí, ja ho vo Ferrari nenahradím

Letné špekulácie okolo prestupového trhu sa pomaly množia. Jedna hovorí o tom, že Sebastian Vettel uvažuje o ukončení svojej kariéry, na ktorú nadväzuje ďalšia, podľa ktorej Ferrari dokonca začalo hľadať potenciálnu náhradu. Vedeniu Maranella mali padnúť do oka hlavne Valtteri Bottas a Daniel Ricciardo. Druhý menovaný však odmieta, že by na konci roka mohol pilota Ferrari nahradiť.

"Také články vídam posledné tri či štyri roky pravidelne," zasmial sa Daniel Ricciardo, ktorý cez víkend v Goodwoode poskytol rozhovor stránke Autoexpress.co.uk. "Nie je to pre mňa nič nové. Ja mám zmluvu do konca roka 2020, bol to dvojročný kontrakt. Ak sa teda Seb tento rok rozhodne odísť, je to jeho rozhodnutie, ale ja by som v tom nezohral žiadnu úlohu."

Po odchode z Red Bullu Ricciardo sedí v aute v strede poľa. Enstone sa snaží stiahnuť stratu na čelo, ale cesta na pódium je dlhšia, než by piloti Renaultu chceli. V Rakúsku sa navyše auto správalo veľmi nepredvídateľne, čo Ricciardo okomentoval slovami, že sa obáva, že už v samotnej filozofii auta môže byť problém.

Odpísať ročník 2019 ale určite nechce. "Nie, nie, nie," dôrazne sa ohradil Ricciardo. "Tento rok musíme vybaviť ešte veľa vecí. Myslím si, že Rakúsko nám zobralo vietor z plachiet, pretože po Monaku, Kanade a Francúzsku sme boli dobre rozbehnutí. Potom sme, samozrejme, nadobudli pocit, že sme v Rakúsku nepodali výkon, aký sme mali. Cez týždeň som sa po telefóne trochu zhováral s inžiniermi a snažili sme sa to vyriešiť. V Silverstone by to malo byť lepšie. Myslíme si, že už tomu trochu rozumieme."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac