spravy.sk spravy.sk

V Goodwoode sa slávila i 50tka Michaela Schumachera
zdroj: Twitter/GoodwoodFOS

V Goodwoode sa slávila i 50tka Michaela Schumachera

Po dvoch slnečných dňoch v Goodwoode sa v nedeľu rozpršalo — práve vtedy, keď sa hlavným bodov programu stala oslava 50 rokov Michaela Schumachera a 25 rokov od zisku jeho prvého majstrovského titulu.

V Goodwoode si diváci mohli prezrieť všetky Schumacherove monoposty vrátane tých víťazných, ale tiež jeho auto z Formule Ford či DTM Mercedes, v ktorom sa objavil ešte v roku 1990. Na podujatí sa stretli aj Schumiho najbližší známi; manželka Corinna, dlhoročná manažérka Sabine Kehmová, bývalí šéfovia Ferrari Jean Todt a Luca di Montezemolo, Schumacherov dvorný technický riaditeľ Ross Brawn, ale aj jeho veľkí súperi Mika Häkkinen a Damon Hill.

Počas dňa sa nám naskytol aj nevídaný pohľad: Damon Hill prevetral Benetton B194, v ktorom ho Schumacher porazil na pamätnej a kontroverznej Veľkej cene Austrálie 1994 v Adelaide.

Dvojica si nepadla do oka a neboli veľkými priateľmi, no to je už dávna minulosť. "Lewis (Hamilton) sa práve v štatistikách naňho doťahuje, ale ešte stále je to dlhá cesta, kým sa niekomu podarí prekonať všetky Michaelove rekordy. Niet pochýb o tom, že mal ako pilot ten najneobyčajnejší dar. Mal kvality, ktoré potreboval na to, aby uspel: bezohľadnosť, talent, koncentráciu, oddanosť," uviedol Damon Hill.

"Každý na tomto leveli musí mať prirodzený talent. Môžete pracovať, koľko len chcete, ale ak vám nebol do vienka daný tento dar, nedokážete to," doplnil na margo Schumachera a jeho úspechov Ross Brawn. "Kombinácia jeho talentu s prístupom, odhodlaním a charakterom bola katalyzátorom pre každý tím, v ktorom sa objavil. On mal proste všetko — pozdvihol úroveň, na akej by mali byť profesionálni jazdci. Stanovil nové štandardy."

Schumacher - Goodwood 2019
Twitter/Goodwood Road&Racing
Schumacher - Goodwood 2019
Twitter/Goodwood Road&Racing
Ross Brawn, Luca di Montezemolo, Corinna Schumacherová, Jean Todt
Twitter/Goodwood Road&Racing

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Damon Hill

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac