spravy.sk spravy.sk

Strolla už séria vypadnutí v Q1 hnevá: Vždy je to kvôli drobnostiam
zdroj: Racing Point

Strolla už séria vypadnutí v Q1 hnevá: Vždy je to kvôli drobnostiam

Lance Stroll sa zatiaľ márne snaží postúpiť do druhej časti kvalifikácie. Mal na to už deväť pokusov, no v každom zlyhal. Podľa Kanaďanových slov je častokrát problém len v drobných veciach, ktoré ho zabrzdia.

Zronený však z toho nie je, keďže sa mu v nedeľu celkom darí. "Uvedomujem si, že toto celé je jeden proces. Tie soboty ma však trochu škrú," pripustil Lance Stroll v odpovedi na otázku reportérov z motorsport.com týkajúcu sa jeho trinástich vypadnutí v Q1 za sebou. "Minulú sezónu ja do toho nezapočítavam, pretože vtedy naše auto nemalo na viac. Tento rok sa však posúvame vpred, vidím, že máme pred sebou vzrušujúcu sezónu a viem, že naše nedele sú naozaj silné."

"A napokon — ak by som si mohol vybrať, že by som zbieral body, namiesto toho, aby sa mi malo v sobotu dariť, spravil by som to. Dokázali sme, že v pretekoch nám to ide. Na tom môžeme stavať," pochvaľuje si syn majiteľa tímu.

Neustále vypadnutia v Q1 nevykresľujú Strolla ako kvalitného jazdca, no sám Kanaďan si myslí, že je lepší, než čo sa dá vyčítať z výsledkov. "Sú to vždy také drobnosti," vysvetľuje Stroll. "Viem, že vo viacerých prípadoch sme boli dobrí a mohli sme sa dostať do Q2, ale niečo sa vždy pobabre."

"V Kanade sme mali problém s tým motorom, v Monaku som sa ocitol v premávke a v Melbourne sme podali vskutku dobrý výkon a vyzeralo to až na Q3, ale našu sobotu zruinovala premávka. Vždy sú to také drobnosti podobné týmto, no som si istý, že to všetci majú rovnaké."

V kvalifikácii je dôležité sa koncentrovať na jediné kolo, ideálne pripraviť svoje pneumatiky a svojmu autu plne dôverovať. V tomto smere má Stroll ešte mierne nedostatky, preto je v pretekoch spokojnejší.

"V aute som oveľa šťastnejší počas nedele. Auto mi dá presne to, čo chcem a ja to môžem využiť a manažovať pneumatiky, vďaka čomu mávame dobré preteky. To je veľká súčasť pretekania; štarty a manažment pneumatík sú dnešnou Formulou 1. A presne to vám pridá na konto majstrovské body," dodal.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac