spravy.sk spravy.sk

McLaren potvrdil jazdecké zloženie pre rok 2020
zdroj: Twitter/McLaren

McLaren potvrdil jazdecké zloženie pre rok 2020

Trochu nečakane, krátko pred začiatkom víkendu vo Veľkej Británii, McLaren vydal tlačovú správu, v ktorej potvrdil, že Carlos Sainz a Lando Norris zotrvajú v tíme aj celý ročník 2020.

V prípade Carlosa Sainza sa vedelo, že s McLarenom podpísal viacročnú zmluvu, čiže v Španielovom prípade nejde o žiadne prekvapenie. O prekvapenie sa však nepostaralo ani udržanie si Landa Norrisa, ktorý úspešne presviedča vedenie tímu, že jeho povýšenie do role hlavného jazdca bolo dobrým krokom.

"Dnešné vyhlásenie tímu umožní pokračovať v snažení sa dostať dopredu," vyhlásil šéf McLarenu Andreas Seidl, ktorý sa tak už nebude musieť zaoberať špekuláciami ohľadom prestupového trhu. "Výkony Carlosa a Landa zohrali kľúčovú úlohu pri pokrokoch tímu. Ich spätná väzba našim inžinierom umožnila vyvíjať MCL34 a pozerať sa dopredu na MCL35."

"Carlos bol pri vývoji kľúčový, keď využíval svoje skúsenosti, zatiaľ čo Lando neskutočne rýchlo splnil požiadavky Formuly 1. Jeho sebadôvera rastie každým víkendom. Sú to dobré správy pre celý tím McLarenu. Tešíme sa, že naše partnerstvo bude pokračovať," doplnil Seidl.

Riaditeľ McLarenu Zak Brown označil dvojicu za "neoddeliteľnú súčasť tímu na ceste návratu" na čelo štartového poľa.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac