spravy.sk spravy.sk

Norrisa nová zmluva teší, ale "príliš som sa neznepokojoval"
zdroj: TASR/AP

Norrisa nová zmluva teší, ale "príliš som sa neznepokojoval"

Lando Norris, ktorý absolvuje svoju premiérovú sezónu, už vie, že nebude jeho poslednou. Pretekár, ktorý sa v nižších motoristických triedach výrazne presadil a je považovaný za veľký talent, predĺžil zmluvu s McLarenom a v tíme ostane aj v budúcom roku.

Angličan je známy svojou bezprostrednosťou a dobrým zmyslom pre humor. Podobne pôsobil aj v utorok. "Jediná vec, ktorú skutočne potrebujem, je kúpiť si oblek. Nemám žiadny," povedal v rozhovore pre agentúru Reuters. "Jednoducho normálny oblek. A košeľu. Nemám oblek a košeľu, aj keď niekedy by som to asi mal nosiť."

"Mám jedine smoking, ktorý mi dali v McLarene. Myslím si, že niekedy by som sa asi mal lepšie obliekať, ale okrem toho si na nič také nerobím zálusk," reagoval ďalej na to, čo také by si po svojich úspechoch mohol kúpiť.

Devätnásťročný pretekár z Bristolu bol od malička zabezpečený, pretože majetok jeho otca Adama je odhadovaný na 205 miliónov libier, čo je v prepočte takmer 228 miliónov eur. Aktuálne žije v apartmáne blízko továrne vo Wokingu, doma má moderný simulátor, v garáži športiak McLarenu i služobné auto od Renaultu.

Podľa Reuters je jeho základný plat približne na úrovni 400 000 libier ročne, ale meniť by sa nemal. Anglický The Sun však priniesol inú informáciu a zo základnej úrovne 380 000 libier by mal Norris poskočiť na 2 500 000, avšak to je spolu aj s možnými prémiami a bonusmi.

"O zmluvných záležitostiach príliš nepremýšľam. Pochopiteľne je fajn, že tu ostanem aj v budúcom roku, ale príliš som sa neznepokojoval, nevyvíjal som tlak a ani nič podobné. Nebolo to o tom, že by som týmto krokom potreboval získať určité sebavedomie, vďaka ktorému by som potom lepšie jazdil."

"Užíval som si dobrú zábavu a bol som v pohode. Teraz odrazu nebudem iný, ako som bol. Nebol som nervózny a neuvažoval som o tom, či tu v budúcom roku ešte vôbec budem a ani nič také," zdôraznil Norris.

Norris má na svojom konte aktuálne 22 majstrovských bodov a medzi jednotlivcami je ôsmy, aj keď v niekoľkých prípadoch viditeľne pomáhal kolegovi Carlosovi Sainzovi a občas mal aj smolu. Celkovo jazdí veľmi dobre a naposledy v Rakúsku skončil šiesty, čím vyrovnal svoje maximum z Bahrajnu.

"Nečakal som to. Vlastne som nečakal vôbec nič. Chcel som len vidieť, ako to pôjde, nuž a povedal by som, že to ide lepšie, ako som očakával. S tým, čo som zatiaľ odviedol, som veľmi spokojný. Potrebujem však ešte výrazne napredovať, aby som sa dostal tam, kde by som mal byť," dodal Lando Norris.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac