spravy.sk spravy.sk

Alonso vraj svoje služby ponúkol Red Bullu
zdroj: TASR/AP

Alonso vraj svoje služby ponúkol Red Bullu

Viacero zahraničných zdrojov informovalo o tom, že Fernando Alonso prejavil záujem o návrat do Formuly 1. Nie však s McLarenom, ktorý už potvrdil jazdecké zloženie pre budúci rok, ale podľa všetkého mal osloviť Red Bull.

Túto správu priniesol tak španielsky denník Marca, ako aj holandská verzia Motorsport.com, pričom následne sa rozletela celým svetom online-spravodajstva. Alonso vytušil, že Red Bull príde buď o Maxa Verstappena, alebo prepustí Pierra Gaslyho, nuž a v tíme by sa tak objavilo zaujímavé miestečko.

"Zástupcovia Alonsa nám dali vedieť, že je k dispozícii," prezradil poradca Red Bullu pre motoristický šport Helmut Marko pre skôr spomínaný holandský zdroj. "Ale pre Hondu je najatie Alonsa nereálne."

Španielsky pretekár sa rozkmotril s viacerými stranami a hľadanie si miesta pre návrat do F1 je o to komplikovanejšie. Vo Ferrari nezanechal najlepšiu atmosféru, do Red Bullu nemôže kvôli Honde, ktorú dlhodobo otvorene kritizoval napríklad za "GP2 motor", Mercedes ho pravdepodobne nechce a zahataná je už aj cesta späť do McLarenu.

Ešte v septembri minulého roku pritom Alonso naznačoval, že o jeho služby je záujem: "Odmietol som ponuky, vrátane ponuky Red Bullu, pretože nešlo o víťazné projekty..."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac