spravy.sk spravy.sk

Kubica: Lepšie ako sedieť na gauči a F1 sledovať len v televízii
zdroj: Williams

Kubica: Lepšie ako sedieť na gauči a F1 sledovať len v televízii

Robert Kubica si svoj návrat do Formuly 1 určite predstavoval inak. Zaiste nečakal, že bude sedieť v najslabšom aute a isto si nemyslel ani to, že nebude stačiť na kolegu a nováčika Georga Russella. Celý "comeback" sa v konečnom dôsledku mení na prepadák.

"Neľutujem, ako som sa rozhodol," povedal Kubica, ktorého slová cituje Motorsport.com. "Frustrácia nie je správne slovo, pretože napokon je určite lepšie byť tu, ako sedieť na gauči a Formulu 1 pozerať len v televízii. Určite by som však bol spokojnejší, ak by som bojoval na vyšších priečkach a mal menej problémov."

"Celkovo je to tak, že tieto posledné mesiace a ťažká situácia bohužiaľ do veľkej miery zatienili to, čo som dosiahol a akým veľkým úspechom bol návrat," hovoril ďalej Krakovčan. "Človek napokon zabúda na to, že som dosiahol niečo, na čom som pracoval mnoho rokov."

Kubica má na svojom konte víťazstvo z VC Kanady 2008 a pred smolným zranením už vraj bol predbežne dohodnutý s Ferrari. Patril medzi najkvalitnejších pretekárov, no dnes to tak už bohužiaľ nie je.

Aktuálna situácia je nepríjemná aj preto, že Williams je ďaleko za ostatnými. "V minulosti ste mali vzostupy i pády, ale vedeli ste, že ak pár vecí napravíte, budete konkurencieschopní. Teraz sme tak ďaleko vzadu, že aj keď majú ostatní slabšie dni a problémy, tak ich náskok je natoľko veľký, že ani tak sa im nedokážeme vyrovnať. Práve toto ma na tom všetkom hnevá asi najviac," dodal Robert Kubica.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac