spravy.sk spravy.sk

Šlendriáni končia v F1: Rich Energy rozviazalo zmluvu s Haasom
zdroj: Haas

Šlendriáni končia v F1: Rich Energy rozviazalo zmluvu s Haasom

V stredu večer sme sa dozvedeli pomerne nečakanú správu: spoločnosť Rich Energy, ktorá bola od začiatku sezóny titulným partnerom Haasu, túto spoluprácu ukončila.

Kooperácia bola dlhodobo terčom pochybností, pretože Rich Energy je v zásade neexistujúci energetický nápoj, ktorý len sotva mohol mať peniaze na titulné partnerstvo s tímom Formuly 1. 

Len nedávno na svojom twitterovskom profile dokonca zdieľal fotku fanúšika, ktorý plechovky tejto značky vyzdvihoval a pripomínal, že si kúpil balenie o šiestich kusoch. Sotva si vieme predstaviť, že by niečo podobné robili Red Bull či Monster, ale neznížili by sa k tomu ani omnoho menšie spoločnosti.

Súd medzitým ukázal, že značka Rich Energy ukradla svoje logo výrobcovi bicyklov Whyte Bikes, čo takisto potvrdilo jej neserióznosť. Situácia bola čoraz kritickejšia a výrobca nápojov dostal nariadenie uverejniť všetky detaily o svojich zmluvách, okrem iného i s Haasom. Zatiaľ sme sa ich nedočkali.

Celkovo to už dlhšie nevyzeralo dobre a vrcholom je krátka správa uverejnená na sociálnych sieťach.

"Dnes Rich Energy ukončila náš kontrakt s tímom Haas F1, a to z dôvodu slabých výkonov," konštatuje Rich Energy. "Našim cieľom je zdolať Red Bull Racing a to, že sme sa v Rakúsku prepadli za Williams, je neakceptovateľné."

Zaujímavé je to, že tomuto vyjadreniu Rich Energy sa fanúšikovia v zásade okamžite vysmiali. Takmer každý si je istý tým, že pravda je niekde inde: spoluprácu ukončil buď Haas alebo tento "sponzor" nezaplatil dohodnuté splátky. Múdrejší budeme už čoskoro.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac