spravy.sk spravy.sk

Haas reagoval na odchod Rich Energy, zatiaľ len veľmi stroho
zdroj: Haas F1 Team

Haas reagoval na odchod Rich Energy, zatiaľ len veľmi stroho

Spoločnosť Rich Energy v stredu večer oznámila, že končí spoluprácu s tímom Haas. Dôvodom majú byť slabé výkony stajne, ktoré výrobcovi energetických nápojov nepomáhajú dostať sa pred Red Bull, čo si vytýčil ako jeden z hlavných cieľov.

Všetko to vyznelo veľmi pochybne a pravda je napokon pravdepodobne niekde inde. Britská spoločnosť má súdne problémy a po prehranom súboji o logo, ktoré mala ukradnúť Whyte Bikes, sa situácia ešte zhoršila.

Americký tím Haas na všetko reagoval prostredníctvom krátkeho štvrtkového stanoviska. "Rich Energy je v súčasnosti titulným partnerom tímu Haas F1," uviedol šéf tímu Günther Steiner. "Kvôli komerčnej dôvernosti nemôžem povedať viac vecí o zmluvnom vzťahu našich dvoch strán..."

S ďalšími informáciami následne prišiel Motorsport.com, pričom podľa tohto zdroja išlo o samostatný postup výkonného riaditeľa Rich Energy Williama Storeyho, ktorý mal stáť za stredajším tweetom. Investori Rich Energy pritom rozchod s Haasom nechcú.

"Zmluva nie je ukončená a William nemá moc na to, aby tak spravil," povedal nemenovaný zdroj pre Motorsport.com. "Investori sa pokúšajú o to, aby teraz tento PR-zmätok dali do poriadku."

Okrem Storeyho majú byť spolumajiteľmi Rich Energy UK aj Brandsellers Holdings Ltd, Robert Lee, Charlie Simpson, Neville Weston a Lloyd Tunicliffe. Situácia teda vôbec nie je taká jasná, ako by mohol naznačovať onen stredajší tweet.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Günther Steiner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac