spravy.sk spravy.sk

Rich Energy nesúhlasí so Storeyho prejavom, chce ho odstrániť zo všetkých funkcií
zdroj: Twitter/Rich Energy

Rich Energy nesúhlasí so Storeyho prejavom, chce ho odstrániť zo všetkých funkcií

Spoločnosť Rich Energy v stredu prostredníctvom Twittra oznámila ukončenie spolupráce s tímom Haas. Stalo sa tak dosť neštandardne a celé stanovisko bolo napísané veľmi zvláštne.

"Dnes Rich Energy ukončila náš kontrakt s tímom Haas F1, a to z dôvodu slabých výkonov," stálo v publikovanom texte. "Našim cieľom je zdolať Red Bull Racing a to, že sme sa v Rakúsku prepadli za Williams, je neakceptovateľné."

Tomuto spôsobu vypovedania zmluvy málokto veril, ale výkonný riaditeľ William Storey všetko potvrdil aj v následnom rozhovore pre The Sun: "My sme to s nimi ukončili. Je to škoda, ale vo svetle daných udalostí ide o logické rozhodnutie. V Haase sú milí ľudia, ale s autom cúvajú. Sme produkt, ktorý je nadradený Red Bullu. Mliekarenský voz na konci štartového roštu je pre nás katastrofa. Koniec."

Napokon to začína vyzerať tak, že za všetkým týmto stál sám Storey, no ostatní spolumajitelia a výkonní pracovníci Rich Energy s jeho postupom nesúhlasia. Aktuálne pracujú na tom, aby "daného jednotlivca" - bez konkrétneho menovania - zbavili funkcií.

"Spolumajitelia, ktorí vlastnia väčšinu Rich Energy, by radi objasnili určité vyjadrenia, ktoré sa z neautorizovaného zdroja dostali do médií," stojí v aktuálnom stanovisku. "Celým srdcom veríme v tím Haas F1, v jeho výkony i v organizáciu ako celok a sme plne odhodlaní naplniť súčasnú sponzorskú dohodu. Okrem toho kompletne veríme v produkt Formuly 1 i v platformu, ktorú našej značke ponúka."

"Podvodné a ničomnícke konanie konkrétneho jednotlivca sa tu postaralo o veľkú trápnosť. Sme v procese právneho odstránenia tohto jednotlivca zo všetkých výkonných pozícií. Každý môže hovoriť sám za seba, ale tieto názory nie sú totožné s názormi spoločnosti ako takej. Incident je poľutovaniahodný: túto komerčne citlivú záležitosť ďalej nebudeme komentovať a dotiahneme ju za zatvorenými dverami."

"Radi by sme potvrdili náš záväzok smerom k tímu Haas F1, smerom k Formule 1 a Haasu sa okrem toho chceme poďakovať za ich podporu a trpezlivosť do okamihu, kým túto záležitosť interne nevyriešime," dodáva Rich Energy.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac