spravy.sk spravy.sk

Verstappen tvrdí, že Leclerc to mal v tretej rakúskej zákrute vzdať
zdroj: Pirelli Motorsport

Verstappen tvrdí, že Leclerc to mal v tretej rakúskej zákrute vzdať

Max Verstappen sa v priebehu Veľkej ceny Rakúska predral štartovým poľom a zvíťazil napriek zbabranému štartu. V závere pretekov sa pred Charlesa Leclerca dostal vďaka tvrdému manévru, ktorý riešili aj komisári.

Na oficiálne výsledky sme museli čakať dosť dlho, pretože stewardi si pretekárov predvolali až na 18:00 a stanovenie verdiktu trvalo ďalšiu vyše hodinu. Napokon však nekonali a výsledky nechali v pôvodnom znení.

"Podľa mňa to bolo celkom jasné," vrátil sa Verstappen k incidentu. "Ak by tam nebola výbehová zóna, tak by ste automaticky zvoľnili, lebo inak by ste sa dostali mimo trate. Ale keďže tam tá výbehová zóna je, ostanete tam - dúfate, že budete vytlačení von a jazdec vnútri bude potrestaný."

"Práve preto sa to robí a podľa mňa to nie je správne. Ak by sa to stalo v štvrtej zákrute, tak by tam na vonkajšej strane nikto neostal," zdôraznil holandský mladík.

Podľa Verstappena je rozhodnutie komisárov napokon celkom jasné a nemá potrebu o veci s Leclercom ďalej diskutovať. "Čím viac sa o veciach hovorí, tým je to horšie. Jednoducho platí, že by nás mali nechať pretekať."

Zaujímavá otázka sa týkala aj toho, prečo Max svoje víťazstvo neoslavoval. Potvrdené bolo až dlho po pretekoch a už pravdepodobne nemal chuť.

"Nevidím dôvod na to, aby sme neprestajne oslavovali. Pochopiteľne je to víťazstvo a bol som veľmi šťastný, no nepotrebujem ísť niekam von na párty, opiť sa a padať na dlážku. Ja som to tak či tak vnímal ako víťazstvo, takže aj keby mi ho vzali, bolo by to OK," dodal Max Verstappen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac