spravy.sk spravy.sk

Ferrari našlo vo svojich kamiónoch ilegálnych migrantov
zdroj: TASR/AP

Ferrari našlo vo svojich kamiónoch ilegálnych migrantov

Taliansky tím Ferrari narazil po príchode do Silverstone na zaujímavé prekvapenie. Keď začali mechanici v stredu večer vykladať jeden z kamiónov, objavili v ňom ilegálnych migrantov.

O záležitosti ako prvá informovala talianska verzia Motorsport.com, podľa ktorej mohli migranti na kamión nastúpiť počas zastávky vo francúzskom Calais. Tam ich je tradične veľa a neprestajne sa pokúšajú dostať do Veľkej Británie.

Tentoraz sa im to podarilo a ocitli sa na tradičnom formulovom okruhu. Dianie na trati si však príliš nevychutnali, pretože okamžite skončili v rukách polície.

"Polícia z Northamptonshire vzala v stredu večer do väzby dvoch mužov po tom, ako boli na okruhu v Silverstone objavení v zadnej časti nákladného auta," cituje policajné stanovisko denník Bild. "Zadržaní boli kvôli podozreniu z držania útočnej zbrane, podniknuté však neboli žiadne ďalšie kroky. Informované boli imigračné úrady."

To isté sa podľa spomínaného zdroja stalo aj Williamsu, ibaže v prípade tohto tímu malo ísť o kamión jedného z dodávateľov. V prostredí Formuly 1 nejde o prvú  záležitosť tohto druhu: pred niekoľkými rokmi zažili čosi podobné v Pirelli.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac