spravy.sk spravy.sk

Vettel pred Silverstone: Nie sme favoritmi
zdroj: Ferrari

Vettel pred Silverstone: Nie sme favoritmi

Sebastian Vettel bol pred začiatkom sezóny považovaný za jedného z hlavných favoritov na titul, ale po deviatich podujatiach ročníka to už tak nevyzerá. Na Lewisa Hamiltona stráca 74 bodov, čo sú de facto tri víťazstvá, pričom súper by v rovnakom období musel mať veľmi smolné víkendy.

V Silverstone to červení nebudú mať jednoduché, pretože okruh by im nemal celkom sadnúť. "Až taký pesimistický nie som," zareagoval Vettel. "Pochopiteľne nie sme favoritmi, ale posledné preteky pre nás neboli zlé. Miestami sme mali rýchlosť a platilo to tak o kvalifikácii, ako aj o pretekoch."

Ale čo ten problém so spoľahlivosťou, ktorý to v Rakúsku pokazil? "Na ten už nemyslím. Pochopili sme, čo sa pokazilo a už v nedeľu to bolo dočasne napravené. Medzitým sme veci prišli až na koreň a táto téma už preto nie je aktuálna."

Vettel dostal aj niekoľko otázok týkajúcich sa rozhodnutí komisárov. Ak by boli iné, mohlo Ferrari vyhrať v Kanade i v Rakúsku. "Nie nie, ja to takto nevnímam," odvetil Nemec, ktorý nechcel o ničom špekulovať. "Vnímam to len tak, že dvakrát sme mali na víťazstvo. Raz sme cieľom aj prešli na prvom mieste, druhýkrát nám to ušlo len tesne. To, čo sa stalo v Rakúsku, bol pretekársky šport. Toto totiž nie je škôlka..."

"Celkovo nám ešte chýba konštantnosť. Raz sme lepší, inokedy horší, ale o aute sa vždy naučíme niečo nové. Nemáme potrebnú vyrovnanosť, raz to ide lepšie a raz horšie. Najdôležitejšia je však interná tímová viera, že to zvládneme. Blíži sa polovica sezóny a nie sme na tom tak, ako sme chceli byť. Ale čo už... musíme sa pozerať dopredu."

A čo boj o titul? "Nevidím dôvod, prečo by som v to nemal veriť, ale aktuálne to nie je hlavná myšlienka, ktorú mám pri zaspávaní v hlave. Pred nami je množstvo práce a až čas ukáže, či sme na správnej ceste. Musíme byť silnejší. Nestačí, aby sme prehovárali do boja o víťazstvo. Musíme dominovať," dodal Sebastian Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac