spravy.sk spravy.sk

Bottas vďaka dátam rozpoznal príčiny straty na Hamiltona, podarí sa mu zlepšiť?
zdroj: TASR/AP

Bottas vďaka dátam rozpoznal príčiny straty na Hamiltona, podarí sa mu zlepšiť?

Valtteri Bottas mal dobrý vstup do aktuálnej sezóny a začalo sa hovoriť o tom, že by mohol potrápiť Lewisa Hamiltona. Potom však začal výkonnostne zaostávať a dnes to už tak ružovo nevyzerá. Stráca však "len" 31 bodov, čo nie je neprekonateľné množstvo.

V čom zaostáva? "Dáta to jasne ukazujú a s inžiniermi sme na tom mohli dobre zapracovať," odpovedal Bottas na štvrtkovom stretnutí s novinármi. "Aj pred týmto víkendom existujú niektoré hlavné body, na ktoré sa potrebujem koncentrovať."

"Už je pomaly trendom, že Lewis je zväčša dosť rýchly v pomalých zákrutách, ale lepší je aj na brzdení a po stránke rýchlosti, ktorou do zákruty vstupuje. Nuž a miestami mu z hľadiska nastavenia pomáha aj jeho jazdecký štýl, vďaka čomu dokáže v pretekoch maximalizovať životnosť pneumatík."

"Máme aj minuloročné dáta z kvalifikácie i pretekov a je celkom jasné, v čom sa potrebujem zlepšiť, ak chcem bojovať o víťazstvo," pokračoval Fín. "Vďaka dátam mám ku všetkému prístup a je pomerne jednoduché všetko to zhodnotiť. Najťažšie je však potom zvládnuť to priamo v aute."

Silverstone prešlo viacerými opravami a má celkom nový asfalt. "Myslíme si, že bude ponúkať dosť silnú priľnavosť a vďaka víkendovému vývoju okruhu to bude čoraz lepšie."

"Mám pocit, že asfaltovala rovnaká spoločnosť, ako pred pár rokmi v Barcelone a dali tomu poriadny grip. Dúfajme, že tu bude menej nerovností, pretože ja som počas celého víkendu dostával poriadnu masáž očných buliev. V piatok budeme múdrejší," dodal Valtteri Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac